Chorvatsko Krk

10 nejlepších chorvatských pláží, které musíte navštívit

Chorvatsko je oblíbenou destinací pro milovníky slunce, moře a plážového života. Se svými více než tisícem ostrovů a téměř 6000 kilometry pobřeží nabízí nespočet úchvatných pláží, které uspokojí každého cestovatele. Od pláží s bělostným pískem, přes romantické zátoky až po divoké skalnaté pláže – v Chorvatsku naleznete pláže všech typů a velikostí. Zde je můj výběr deseti nejlepších chorvatských pláží, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Pláž Zlatni Rat, ostrov Brač

Pláž Zlatni Rat, nebo také Zlatý roh, je jednou z nejznámějších a nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Tato jedinečná oblázková pláž se nachází na jižní straně ostrova Brač a je známá svým charakteristickým tvarem, který se mění podle toho, jak na ni působí proudy a větry.

Pláž Banje, Dubrovník

Banje je nejoblíbenější pláž v Dubrovníku a nabízí úchvatný výhled na starobylé město a jeho pevnostní zdi. I přes svou blízkost k centru města se můžete těšit na čistou vodu a příjemnou atmosféru.

Pláž Stiniva, ostrov Vis

Tato malá a odlehlá pláž na ostrově Vis byla v roce 2016 vyhlášena nejkrásnější pláží Evropy. Je ukrytá mezi vysokými skalami a nabízí nádherný kus přírody.

Pláže Sakarun a Veli Zal, ostrov Dugi otok

Na ostrově Dugi otok najdete dvě nádherné pláže – Sakarun a Veli Zal. Sakarun je známý svým jemným bílým pískem a tyrkysově modrým mořem, zatímco Veli Zal je oblázková pláž s krásnými skalnatými útesy.

Pláž Punta Rata, Brela

Tato oblázková pláž na Makarské riviéře je jednou z nejkrásnějších pláží na pevninském pobřeží Chorvatska. Je obklopena borovicovým lesem a nabízí krásný výhled na moře a ostrovy.

Pláž Lovrečina, ostrov Brač

Lovrečina na ostrově Brač je jednou z mála písečných pláží v Chorvatsku. Je obklopena zelenými kopci a zříceninou středověkého kostela, který dodává pláži jedinečnou atmosféru.

Pláže Korčula, ostrov Korčula

Ostrov Korčula nabízí řadu nádherných pláží, mezi které patří písečná pláž Vela Przina v městečku Lumbarda a menší, ale překrásné oblázkové pláže v blízkosti hlavního města Korčula.

Pláže Rovinj, Istrijský poloostrov

Rovinj je jedním z nejkrásnějších měst na Istrijském poloostrově a jeho pláže jsou rozhodně stojí za návštěvu. Pláž Kuvi, se svými borovicovými lesy, a pláž Lone, která je obklopena parkem, jsou dvě z nejlepších.

Pláže Hvar, ostrov Hvar

Hvar, jeden z nejslunnějších ostrovů v Chorvatsku, nabízí několik úžasných pláží. Pláže ve městě Hvar a pláž Dubovica jsou mezi nejpopulárnější.

Pláže Brijuni, Národní park Brijuni

Národní park Brijuni se skládá ze 14 malých ostrovů a nabízí několik krásných, ale méně známých pláží. Tyto pláže jsou méně přeplněné a nabízí klidnou a relaxační atmosféru.

Kteroukoli z těchto pláží si vyberete, jistě nebudete zklamáni. Každá z nich nabízí něco unikátního a každá z nich je důkazem, že Chorvatsko je skutečným rájem pro milovníky pláží.