Pláže v Bulharsku

10 nejlepších pláží v Bulharsku, které musíte navštívit

Bulharsko je nádherná země ležící na východním pobřeží Černého moře, které je známé svými úchvatnými plážemi. Zde je 10 nejlepších, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Sunny Beach

Sunny Beach, známá také jako Slunečný břeh, je nejznámější letovisko v Bulharsku a jedno z největších na Černomořském pobřeží. Tato pláž je obzvláště oblíbená u rodin a mladých lidí díky svým mělkým vodám a široké nabídce vodních sportů.

Zlatni Pyasatsi (Zlaté písky)

Jen kousek od města Varna najdete pláž Zlatni Pyasatsi, která je známá svými jemnými zlatými písky, z nichž je také odvozen její název. Tato pláž je obklopena nádherným přírodním parkem a je ideální pro ty, kdo hledají klid a relaxaci.

Sozopol

Toto starobylé město nabízí dvě hlavní pláže – pláž Central a pláž Harmanite. Obě jsou obklopeny malebnými kavárnami a restauracemi, kde můžete ochutnat místní bulharskou kuchyni.

Nessebar

Nessebar je další historické město s úžasnými plážemi. Jižní pláže jsou obzvláště působivé s nádhernými výhledy na staré město.

Albena

Albena je rodinné letovisko se širokou písečnou pláží, která je ideální pro děti. Mělká voda a mnoho dětských her z ní dělají skvělé místo pro rodiny s mladými dětmi.

Sinemorets

Sinemorets, malé městečko na jihu Bulharska, je domovem několika nádherných pláží. Veleka Beach je obzvláště úchvatná s řekou, která se vlévá přímo do moře.

Irakli

Pokud hledáte klidnější plážovou atmosféru, Irakli je tou pravou volbou. Tato divoká pláž je jednou z posledních nezastavěných pláží v Bulharsku a je ideální pro nudisty.

Silistar

Silistar, nedaleko města Rezovo na turecké hranici, je jednou z nejklidnějších pláží v Bulharsku. Je to skrytý poklad obklopený lesy a divokou přírodou.

Bolata

Bolata je malá zátoka se zlatým pískem a jasně modrou vodou, která se nachází v přírodní rezervaci na severním pobřeží Bulharska.

Kara Dere

Na konci našeho seznamu je Kara Dere, další divoká pláž obklopená neuvěřitelnými přírodními krásami. Pokud hledáte únik od civilizace, Kara Dere je to pravé místo.

Bulharsko má mnoho úžasných pláží, které uspokojí každý vkus. Ať už hledáte rušné letovisko plné zábavy a aktivit, nebo klidnou pláž obklopenou přírodou, Bulharsko vám to může nabídnout. Přijeďte a objevte krásy tohoto černomořského pokladu!