Bulharsko hory

Bulharské hory v roce 2024: Průvodce pro milovníky turistiky a outdoorových aktivit

Bulharsko je rájem pro milovníky outdoorových aktivit. S třemi národními parky, mnoha přírodními parky a rezervacemi a dlouhým, krásným pobřežím nabízí Bulharsko širokou škálu aktivit pro všechny vkusy.

1. Rila

Rila je nejvyšší pohoří na Balkáně a domovem nejvyšší hory na Balkáně, Musala. Rila je také známá svými sedmi jezery, která jsou jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Bulharsku. Můžete se těšit na nádherné výhledy, čerstvý horský vzduch a mnoho turistických tras.

2. Pirin

Pirin je druhé nejvyšší pohoří v Bulharsku a je známé svými strmými vrcholy a krásnými horskými jezery. Pirin je také domovem národního parku Pirin, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete se těšit na nádherné turistické trasy, které vedou přes nádherné horské krajiny.

3. Stara Planina

Stara Planina, také známá jako Balkánské hory, je nejdelší pohoří v Bulharsku. Pohoří je domovem mnoha turistických tras, které vedou přes nádherné horské krajiny. Můžete se těšit na nádherné výhledy, čerstvý horský vzduch a mnoho možností pro outdoorové aktivity.

4. Rodopy

Rodopy jsou nádherné pohoří na jihu Bulharska, které je známé svými nádhernými lesy a horskými loukami. Rodopy jsou také domovem mnoha turistických tras, které vedou přes nádherné horské krajiny. Můžete se těšit na nádherné výhledy, čerstvý horský vzduch a mnoho možností pro outdoorové aktivity.

5. Vitosha

Vitosha je nádherné pohoří na okraji Sofie, hlavního města Bulharska. Vitosha je populární destinací pro turisty a místní obyvatele, kteří hledají únik z města. Můžete se těšit na nádherné výhledy na Sofii, čerstvý horský vzduch a mnoho turistických tras.

6. Sredna Gora

Sredna Gora je nádherné pohoří v centrální části Bulharska, které je známé svými nádhernými lesy a horskými loukami. Sredna Gora je také domovem mnoha turistických tras, které vedou přes nádherné horské krajiny. Můžete se těšit na nádherné výhledy, čerstvý horský vzduch a mnoho možností pro outdoorové aktivity.

7. Balkan

Balkan je nádherné pohoří na severu Bulharska, které je známé svými nádhernými lesy a horskými loukami. Balkan je také domovem mnoha turistických tras, které vedou přes nádherné horské krajiny. Můžete se těšit na nádherné výhledy, čerstvý horský vzduch a mnoho možností pro outdoorové aktivity.

8. Vrachanski Balkan

Vrachanski Balkan je nádherné pohoří na severozápadě Bulharska, které je známé svými nádhernými skalními formacemi a jeskyněmi. Vrachanski Balkan je také domovem národního parku Vrachanski Balkan, který je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů. Můžete se těšit na nádherné výhledy, čerstvý horský vzduch a mnoho turistických tras.

9. Strandža

Strandža je nádherné pohoří na jihovýchodě Bulharska, které je známé svými nádhernými lesy a řekami. Strandža je také domovem národního parku Strandža, který je největším chráněným územím v Bulharsku. Můžete se těšit na nádherné výhledy, čerstvý horský vzduch a mnoho turistických tras.

10. Belasica

Belasica je nádherné pohoří na jihu Bulharska, které je známé svými nádhernými lesy a řekami. Belasica je také domovem mnoha turistických tras, které vedou přes nádherné horské krajiny. Můžete se těšit na nádherné výhledy, čerstvý horský vzduch a mnoho možností pro outdoorové aktivity.

Bulharsko je skutečně nádherná země s mnoha nádhernými horami a outdoorovými aktivitami. Bez ohledu na to, jaký typ dovolené hledáte, Bulharsko má něco pro každého. Tak neváhejte a objednejte si svou dovolenou v Bulharsku ještě dnes!