Bulharsko Burgas

Bulharsko 2024: 10 nejlepších destinací pro dovolenou, které byste neměli přehlédnout

Bulharsko, země s bohatou historií, úchvatnou přírodou a pestrým kulturním dědictvím, je jedním z nejlepších míst pro dovolenou v roce 2024. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších destinací, které byste neměli přehlédnout. Tak pojďme na to!

Sofie

Sofie, hlavní město Bulharska, je fascinující směsicí starých a nových světů. Procházka po jeho ulicích vás zavede k nádherným pravoslavným kostelům, římským ruinám a moderním budovám. Nezapomeňte navštívit Alexander Nevsky Cathedral, jednu z největších pravoslavných katedrál na světě. A pokud jde o jídlo, vyzkoušejte banicu, tradiční bulharskou slanou palačinku.

Pobřeží Černého moře

Pobřeží Černého moře je jako stvořené pro milovníky slunce a moře. S jeho zlatými plážemi a krásnými letovisky, jako je Sunny Beach a Golden Sands, je to ideální místo pro relaxaci a opalování. A pro ty, kteří hledají trochu dobrodružství, je zde spousta vodních sportů.

Rila a Pirin

Pro milovníky přírody jsou hory Rila a Pirin nezbytné. Tyto majestátní hory nabízejí nádherné turistické trasy, úchvatné výhledy a bohatou flóru a faunu. A pokud jste fanouškem trekkingu, nezapomeňte navštívit Sedm jezer v Rile.

Plovdiv

Plovdiv, jedno z nejstarších měst v Evropě, je skutečným klenotem. Jeho starobylé římské divadlo, barevné domy a úzké uličky vytvářejí jedinečnou atmosféru. A pokud jde o jídlo, vyzkoušejte shopský salát, tradiční bulharský salát s rajčaty, okurkami a sýrem feta.

Veliko Tarnovo

Veliko Tarnovo, bývalé hlavní město Bulharského carství, je plné historie. Jeho pevnost Tsarevets, která se tyčí nad městem, nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. A pokud jde o jídlo, vyzkoušejte kavarmu, tradiční bulharské jídlo z vepřového masa, cibule a houb.

Bansko

Bansko je nejznámější lyžařské středisko v Bulharsku. S jeho moderními vleky, širokou škálou sjezdovek a útulnými horskými chatami je to ideální místo pro zimní dovolenou. A po dni na sjezdovkách si můžete vychutnat horkou rakii, tradiční bulharský alkoholický nápoj.

Nesebar

Nesebar, starobylé město na pobřeží Černého moře, je skutečným klenotem. Jeho staré město, které je na seznamu UNESCO, je plné krásných kostelů a malebných uliček. A pokud jde o jídlo, vyzkoušejte mussels, tradiční bulharské jídlo z mušlí.

Burgas

Burgas, jedno z největších měst na bulharském pobřeží, je plné života. Jeho nádherná nábřeží, moderní nákupní centra a živá nocní scéna jsou jen některé z věcí, které můžete v Burgasu zažít. A pokud jde o jídlo, vyzkoušejte kebapche, tradiční bulharské jídlo z grilovaného masa.

Varna

Varna, třetí největší město Bulharska, je známá jako mořské hlavní město země. S jeho nádhernými plážemi, bohatým kulturním životem a vynikajícími restauracemi je to ideální místo pro dovolenou. A pokud jde o jídlo, vyzkoušejte tarator, tradiční bulharskou polévku z jogurtu a okurek.

Bulharsko je země plná kontrastů, kde se staré a nové prolínají na každém kroku. Ať už hledáte relaxaci na pláži, dobrodružství v horách nebo cestu do minulosti v historických městech, Bulharsko vám to všechno nabídne. Tak neváhejte a objevte kouzlo Bulharska v roce 2024!