Chorvatsko – země zářícího slunce a křišťálově čistého moře

Chorvatsko, země zářícího slunce, křišťálově čistého moře a nezapomenutelných historických skvostů, je středomořským rájem, který rok co rok láká stovky tisíc českých turistů. Tato působivá země se rozkládá na jihovýchodě Evropy a je ohraničena Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a Černou Horou. S více než tisícovkou ostrovů a stovkami km pobřeží, Chorvatsko je pravým rajem pro milovníky slunce a moře.

Chorvatsko je známé svou bohatou historií, která se datuje až do doby římské. V Dubrovníku, městě označovaném jako „perla Jaderského moře“, se nachází množství dokonale zachovalých středověkých památek. Z městských hradeb, které obklopují staré město, můžete obdivovat střechy starobylých domů a vzdálené ostrovy. Toto město je skvostem UNESCO a jeho návštěva je jako cesta zpět v čase.

Dalším historickým městem, které stojí za návštěvu, je Split. Toto město, které se rozkládá kolem monumentálního Diokleciánova paláce, nabízí fascinující kombinaci římských ruin, elegantních restaurací a živého nočního života. Split je také výchozím bodem pro návštěvu některých z nejkrásnějších chorvatských ostrovů, jako je Hvar a Brač.

Chorvatská kuchyně je také něco, co byste si neměli nechat ujít. Ovlivněna různými kulturami a tradicemi, chorvatská kuchyně nabízí širokou škálu pokrmů od svěžích mořských plodů a ryb, přes tradiční peka, až po různé druhy sýrů a olivových olejů. Chorvatské víno je také dobře známé a respektované po celém světě, s mnoha vinařstvími otevřenými pro návštěvníky.

Díky své blízkosti a skvělé infrastruktuře je Chorvatsko jednou z nejoblíbenějších destinací pro české cestovatele. Češi sem jezdí za sluncem, mořem, ale také za historií a kulturou, které Chorvatsko nabízí v hojnosti. Ať už se rozhodnete pro luxusní ubytování nebo jednoduchý kemp, vždy budete mít možnost vychutnat si krásu této země.

Cestování po Chorvatsku je také velmi jednoduché. Země má dobře vyvinutou dopravní infrastrukturu, včetně efektivních silnic, vlakových spojení a trajektů, které spojují pevninskou část se vzdálenými ostrovy.

Chorvatsko je země, která má co nabídnout každému. Od slunných pláží, přes historické skvosty, až po nádhernou přírodu a vynikající gastronomii, Chorvatsko je skutečnou perla Středomoří. Je čas, abyste objevili kouzlo tohoto úchvatného místa na vlastní kůži!