Praktické informace o Řecku: Vše, co potřebujete vědět pro svou cestu

Řecko je fascinující destinace s bohatou historií, úchvatnými plážemi a přátelskými obyvateli. Ale než se vydáte na cestu do této úžasné země, měli byste se seznámit s několika praktickými informacemi, které vám pomohou lépe se připravit na svou cestu.

Měna a možnosti plateb kartou

Oficiální měnou v Řecku je euro. Většina obchodů a restaurací přijímá platební karty, ale stále je dobré mít s sebou hotovost, zejména pokud plánujete navštívit menší města nebo odlehlé oblasti. Bankomaty jsou běžně dostupné ve větších městech a turistických oblastech.

Jakou měnu přivézt z České republiky

Pokud cestujete z České republiky, doporučuje se směnit koruny na eura ještě před odjezdem, neboť měnové směnárny v Řecku mohou nabízet méně výhodné kurzy. Můžete také využít platebních karet pro výběr hotovosti z bankomatů v Řecku.

Počasí

Řecko je známo svým středomořským klimatem s horkými, suchými léty a mírnými, vlhkými zimami. Nejlepší čas na návštěvu závisí na vašich plánech. Pokud plánujete plážovou dovolenou, nejlepší měsíce jsou červen, červenec a srpen. Pokud máte v plánu prozkoumat historické památky nebo jít na turistiku, jaro a podzim nabízejí příjemnější teploty.

Bezpečnost v Řecku

Řecko je obecně bezpečná destinace pro cestovatele. Samozřejmě, jako vždy, je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je péče o osobní věci a obezřetnost v noci.

Místní doprava, pronájem auta, trajekty

Místní doprava v Řecku je dobře rozvinutá, zejména v Athénách a Thessaloniki, kde je k dispozici rozsáhlá síť metra, autobusů a tramvají. V ostatních městech a na ostrovech je často nejlepší možností pronájem auta. Řecko má také rozsáhlou síť trajektů, které spojují pevninské přístavy s mnoha řeckými ostrovy.

Elektrická síť a zásuvky

V Řecku se používají zásuvky typu F, stejné jako v České republice, takže nebude třeba adaptér. Napětí je 230 V a frekvence 50 Hz.

Cesta do Řecka je vzrušující dobrodružství. Se správnými informacemi a přípravou můžete svou dovolenou naplno využít. Doufáme, že tyto praktické informace vám pomohou připravit se na vaši cestu a těšíme se na vaše dojmy z Řecka!