Egypt Kahira Museum

Historická krása Káhiry: Prohlídka starého města a Egyptského muzea


Egypt je kolébkou civilizace, zemí, která je stejně fascinující, jak je stará. Káhira, hlavní město této nádherné země, je skvělým výchozím bodem pro prozkoumání bohaté historie a kultury Egypta. Projděme se společně uličkami starého města a zhlédněme poklady Egyptského muzea.

Staré město Káhiry

Staré město Káhiry, známé také jako historické islámské centrum, je oáza architektonických skvostů a historických památek. Procházíte-li se uličkami starého města, naleznete různé mešity, školy, lázně a trhy, které datují až do fatimidovského období v 10. století.

Mezi ty nejvýznamnější patří Mešita Al-Azhar, jedna z nejstarších univerzit na světě, a Khan el-Khalili, obrovský bazár, kde můžete koupit vše, co si dokážete představit, od tradičních řemesel a šperků až po koření a parfémy.

Egyptské muzeum

Egyptské muzeum, oficiálně známé jako Egyptské muzeum v Káhiře, je jedním z nejdůležitějších muzeí na světě. Bylo otevřeno v roce 1902 a dnes je domovem více než 120 000 artefaktů, včetně mnoha položek z období starověkého Egypta.

Hlavní atrakcí muzea je bezesporu sbírka pokladů faraona Tutanchamona. Tato kolekce zahrnuje zlatou pohřební masku faraona, jeho trůn, zlaté sandály a mnoho dalších předmětů, které byly nalezeny v jeho hrobce.

Muzeum také hostí mnoho dalších významných sbírek, včetně velkého množství mumii, artefaktů z období Nové říše a předmětů z období Ptolemaiovců a Římanů.

Zážitky a pocity

Procházka starým městem Káhiry je jako krok zpět v čase. Každá ulice, každý roh, každá mešita má svůj příběh, který vypráví o bohaté historii a kultuře Egypta. Je to město, které nikdy nespí, a jeho energie a dynamika jsou nakažlivé.

Návštěva Egyptského muzea je zážitkem, který se nedá popsat slovy. Je to místo, kde se můžete setkat tváří v tvář s historií a cítit přítomnost faraonů a královen, kteří vládli Egyptu před tisíci lety.

Cena a dostupnost

Cena vstupenky do Egyptského muzea se pohybuje mezi 5 a 20 USD, v závislosti na tom, zda chcete navštívit speciální výstavy, jako je například pokladnice Tutanchamona. Staré město Káhiry je přístupné zdarma, ale některé mešity a historické památky mohou požadovat malý vstupné.

Káhira je město plné historie a kultury. Od úzkých uliček a krásných mešit starého města až po nesmírné bohatství Egyptského muzea, Káhira je město, které fascinuje a inspiruje. Příště, když navštívíte Egypt, nezapomeňte strávit nějaký čas prozkoumáním tohoto úžasného města a jeho historických pokladů.