Egypt safari

Horký písek, chladné noci: Zážitek z pouštní safari v zimě

Když si většina lidí představí safari v poušti, okamžitě si představí horký sluneční svit, vysoké teploty a sucho, které ovládá tuto krajinu. Ale co takhle zimní safari? Ano, slyšíte správně. V zimě se poušť mění v úplně jiný svět a nabízí unikátní zážitek, který je stěží srovnatelný s tím letním.

Rozdíl mezi zimou a létem

Zimní měsíce v Egyptě, které obvykle spadají mezi listopad a únor, přináší příjemnější teploty, které se pohybují mezi 15 a 25 stupni Celsia. To znamená, že nebudete muset čelit drtivému horku, které může v létě dosáhnout až 40 stupňů. Navíc chladné noci vám umožní lepší a pohodlnější spánek.

Nejlepší destinace pro zimní safari

Mezi nejlepší destinace pro zimní safari patří Bílá poušť, kde můžete vidět fascinující křídové formace, které vypadají jako obrovské sochy. Černá poušť je další unikátní destinace s černými kameny roztroušenými po krajině, které kontrastují s jasným bílým pískem. Nakonec je tu Dakhla Oasis, jedna z nejkrásnějších oáz v Egyptě, kde můžete vidět starověké vesnice a palmy obklopené písečnými dunami.

Co očekávat

Typický den na safari může zahrnovat jízdu na velbloudech, prohlídku dun a pozorování hvězd v noci. Pokud se rozhodnete přespat v beduínských stanech, budete mít také možnost ochutnat tradiční beduínské jídlo a poslouchat beduínskou hudbu u táborového ohně.

Co si vzít s sebou

Pro zimní safari si přibalte teplé oblečení na chladné noci, sluneční brýle na dny, kdy může slunce stále svítit silně, a krem na opalování, abyste se chránili před slunečním zářením. Dalším užitečným vybavením může být batoh s vodou, šátek na hlavu a dobrá kamera.

Bezpečnostní tipy

I když jsou zimní teploty příjemnější, stále je důležité zůstat hydratovaný, protože vzduch v poušti může být velmi suchý. Rovněž si pamatujte na to, že i když jsou dny teplé, noci mohou být velmi chladné, takže se ujistěte, že máte dostatečně teplé oblečení.

Jak si vybrat správnou safari společnost

Při výběru safari společnosti si důkladně pročtěte recenze a ověřte si, zda mají potřebné licence a pojištění. Dobrá společnost by vám měla poskytnout veškeré potřebné informace, včetně programu safari, seznamu vybavení, které budete potřebovat, a jak se připravit na váš zážitek.

Zimní safari v Egyptě je skutečně unikátním zážitkem, který nabízí nový pohled na poušť. Pokud hledáte něco jiného a chcete prožít dobrodružství, které vám umožní prozkoumat poušť zcela novým způsobem, rozhodně doporučuji zimní safari.