Itálie Benátky

Jak se vyhnout davům v Benátkách: Alternativní itinerář

  • Začněte svůj den brzy ráno: Vydejte se na procházku po nádherné Piazza San Marco nebo Canal Grande, než se probudí většina turistů. Atmosféra je v tomto čase neuvěřitelně kouzelná – tichá, klidná a s lehkým oparem nad kanály. Pozorujte místní obyvatele, jak začínají svůj den, a zažijte město bez davů.
  • Přeskočte Canal Grande a vydejte se do Dorsoduro: Dorsoduro je čtvrť s bohatým kulturním dědictvím. Navštivte kostel Santa Maria della Salute, postavený jako poděkování za ukončení morové epidemie v 17. století. Pokud máte rádi umění, pak je zde několik vynikajících muzeí a galerií, jako je Ca‘ Rezzonico, muzeum věnované umění 18. století. Kavárny a bary na nábřeží Zattere jsou ideálním místem k odpočinku a užívání výhledu na lagunu.
  • Vydejte se na ostrovy laguny: Ostrov Murano je celosvětově proslulý svou dlouhou historií výroby skla. Můžete navštívit sklárny a dokonce se podívat na demonstrace sklářských technik. Burano je známý svými pestrobarevnými domy a ručně vyráběnými krajemi. Ostrov Torcello, považovaný za první osídlenou oblast laguny, je domovem baziliky Santa Maria Assunta s nádhernými mozaikami z 12. století.
  • Navštivte autentické benátské osterie a trhy: Trh Rialto je ideálním místem k ochutnávání místních produktů, jako je čerstvá ryba, ovoce a zelenina, sýry, olivy a mnoho dalšího. Kulinářský zážitek můžete zakončit návštěvou jedné z místních vináren, kde si můžete vychutnat sklenku tradičního benátského vína, nazývaného „ombra“.
  • Přeskočte Piazza San Marco a vydejte se na Campo Santa Margherita: Toto náměstí je jedním z největších ve městě a je oblíbeným místem pro setkání místních obyvatel. Ráno se zde koná trh s ovocem a zeleninou, v noci se náměstí proměňuje v sociální centrum s mladými lidmi, kteří si užívají aperitivo v místních barech.
  • Procházka po méně známých kanálech a uličkách: Strávte nějaký čas blouděním po městě. Můžete objevit neznámé náměstí a zákoutí, která skrývají svou vlastní historii a charakter. Můžete narazit na fascinující památky, jako je Scuola Grande di San Rocco, která je plná děl Tintoretta, nebo si můžete vychutnat klid a ticho v jednom z benátských parků, jako je Parco Savorgnan.
  • Plánujte svou cestu mimo hlavní turistickou sezonu: Mimo vrcholnou sezonu je město méně přeplněné, a tím pádem se budete moci ponořit do benátské atmosféry bez toho, abyste se museli potýkat s davem turistů.

Pamatujte, že i když Benátky mohou být rušné, stále je zde možné najít klidná místa, která vám umožní užít si toto jedinečné město na maximum. Buon viaggio!