Řecko plavby luxusní lodí

Luxusní výlety lodí – Plavba z Mylopotas do osady Hora na ostrově Sikinos

Představte si, že plujete na luxusní lodi, obklopeni krásou Egejského moře, s větrem ve vlasech a sluncem na obličeji. V dálce spatříte siluetu ostrova Sikinos, jednoho z nejvíce nedotčených klenotů Kyklad. Vítejte na palubě naší exkluzivní plavby z Mylopotas do osady Hora na ostrově Sikinos.

Sikinos: Klenot Egejského moře

Sikinos je méně známý, ale stejně okouzlující jako jeho sousední ostrovy. Je to místo, kde čas zpomaluje a kde můžete znovu objevit nevinnost přírody a klasickou řeckou krásu. Legenda praví, že bohové lásky, kteří byli posetí květy, veselě skákali po řeckých ostrovech, odpočívali v nádherných zahradách nebo na klidných plážích. A právě na Sikinosu se konala svatba mezi svrženým králem Thoasem a nymfou Niis. Jejich dítě, Sikinos, dalo jméno tomuto malému ráji v Egeji.

Hora: Srdce Sikinosu

Hora, hlavní město Sikinosu, je křehkým obrazem s dvěma různými pozadími. Na jednom svahu hory najdete Kastro, opevněnou osadu postavenou na okraji útesu z 15. století. Když vstoupíte boční branou, ocitnete se uprostřed kouzla Kyklad: bílé domy starší než sto let, uličky provoněné jasmínem a dvorky s bugenviliemi, gerániami a vinnými révami.

Plavba z Mylopotas do Hora

Plavba začíná v Mylopotas. Jakmile opustíte přístav, budete mít možnost obdivovat nádherné výhledy na okolní moře a ostrovy. Cestou k osadě Hora budete mít možnost vidět některé z nejkrásnějších pláží Sikinosu, jako jsou písečná Alopronia, oblázková Agios Georgios a Dialiskari.

Gastronomické zážitky na palubě

Plavby nejsou jen o nádherných výhledech a luxusním ubytování na lodi. Je to také o objevování bohatství řecké kuchyně. Společnosti nabízející turistické plavby připravují gurmánské zážitky, kde můžete ochutnat tradiční řecké speciality, připravené našimi špičkovými kuchaři. Od čerstvých mořských plodů po lahodné olivové oleje a výtečná vína.

Zastávky na cestě

Během plavby vás čeká několik zastávek. Například na pláži Dialiskari, kde můžete relaxovat na zlatém písku. Další zastávkou může být klášter Zoodohos Pigi, kde můžete obdivovat nádherný výhled na Egejské moře a dozvědět se více o historii a kultuře Sikinosu.

Večerní zábava

Pokud máte rádi romantické výlety přizápadu slunce nebo noční party na moči, tady si přijdete na své. Můžete si vychutnat živou hudbu, taneční představení a tematické večery, kde můžete poznat kulturu a tradice Sikinosu.

Plavba z Mylopotas do osady Hora na ostrově Sikinos je mnohem více než jen cesta z bodu A do bodu B. Je to zážitek, který vám umožní objevit krásy Sikinosu, vychutnat si luxusní ubytování na lodi a zažít nezapomenutelné chvíle s rodinou a přáteli. Tak neváhejte a přidejte se k nám na tuto neuvěřitelnou dobrodružnou plavbu!