Chorvatsko cykloturistika

Na kole po Chorvatsku: Nejlepší trasy pro cykloturistiku

Chorvatsko je ideální destinace pro cyklisty. S jeho nádhernou přírodou, národními parky, starými městy a přímořskými trasami nabízí Chorvatsko cyklistické trasy pro každého, ať už jste zkušený cyklista nebo rodina hledající klidné trasy.

Istrijský poloostrov

Istrie je skvělým místem pro cyklistiku, s mnoha trasami, které procházejí krásnou krajinou, vinicemi a starými městy. Jednou z nejpopulárnějších tras je cyklostezka Parenzana, která kdysi byla železniční tratí spojující Poreč a Trieste v Itálii. Trasa je dlouhá 123 km a nabízí nádherné výhledy na istrijskou krajinu.

Dalmácie

Dalmácie je další skvělou destinací pro cyklistiku. Jeden z nejkrásnějších cyklistických výletů je trasa okolo Národního parku Krka. Tato 50 km dlouhá trasa nabízí nádherné výhledy na řeku Krka a její impozantní vodopády. Další populární trasa vede podél pobřeží mezi Splitem a Makarskou, kde můžete obdivovat krásné dalmatské pobřeží a ostrovy.

Ostrovy

Chorvatské ostrovy jsou také skvělým místem pro cyklistiku. Hvar, Korčula a Brač jsou známé svými nádhernými cyklistickými trasami. Na ostrově Hvar můžete projet po lavandulových polích a vinicích, zatímco na Korčule můžete objevovat stará města a krásnou přírodu. Brač je zase známý svými kamenolomy a nádherným výhledem na moře.

Národní parky

Chorvatské národní parky jsou ideální pro cyklistické výlety. Národní park Plitvická jezera a Národní park Paklenica nabízí řadu tras různých obtížností. Trasy vám nabídnou nádherné výhledy na jezera, vodopády, horské vrcholy a hluboké kaňony.

Ať už hledáte klidné trasy pro rodinné výlety nebo výzvu pro zkušené cyklisty, Chorvatsko má tolik cyklistických tras, že si každý najde tu pravou. Nezapomeňte si vzít s sebou helmu, dostatek vody a sluneční brýle a užijte si jízdu v této nádherné zemi.