Bulharské moře

Nádherné pláže a letoviska Bulharska

Bulharsko je známé svými nádhernými plážemi a letovisky, které přitahují turisty z celého světa. Tento příspěvek vám představí některé z nejlepších pláží a letovisek v Bulharsku, které byste měli navštívit.

1. Sunny Beach

Sunny Beach je jedním z nejznámějších letovisek v Bulharsku. Je to moderní dovolenkové město s mnoha hotely, restauracemi a bary. Pláž je dlouhá 8 km a je pokrytá jemným zlatým pískem. Sunny Beach je také známý svým nočním životem, s mnoha nočními kluby a bary, které jsou otevřené až do pozdních nočních hodin.

2. Zlaté písky

Zlaté písky jsou dalším populárním letoviskem v Bulharsku. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi, protože pláž je velmi široká a písek je jemný a zlatý. V letovisku je také mnoho aktivit pro děti, včetně vodních parků a minigolfu.

3. Sozopol

Sozopol je jedním z nejstarších měst na bulharském pobřeží a je známý svými krásnými plážemi a historickými památkami. Město má dvě hlavní pláže, které jsou obě velmi populární mezi turisty. Sozopol je také známý svým letním festivalu umění, který přitahuje umělce a návštěvníky z celého světa.

4. Nesebar

Nesebar je další historické město na bulharském pobřeží, které je známé svými krásnými plážemi a starobylými památkami. Město je na seznamu UNESCO a je domovem mnoha starobylých kostelů a historických budov. Pláže v Nesebaru jsou také velmi populární a jsou ideální pro relaxační dovolenou.

5. Albena

Albena je moderní letovisko, které je známé svou nádhernou pláží a širokou škálou sportovních a rekreačních aktivit. Pláž je velmi široká a pokrytá jemným zlatým pískem. V letovisku je také mnoho restaurací, barů a obchodů, takže je zde vždy něco k vidění a dělat.

6. Burgas

Burgas je jedním z největších měst na bulharském pobřeží a je známé svými nádhernými plážemi a živým nočním životem. Město má také mnoho kulturních atrakcí, včetně muzeí a galerií. Pláže v Burgasu jsou velmi populární mezi mladými lidmi a jsou ideální pro surfování a jiné vodní sporty.

7. Varna

Varna je třetí největší město v Bulharsku a je známá svými nádhernými plážemi a bohatou historií. Město má mnoho historických památek, včetně římských term a velkého archeologického muzea. Pláže ve Varně jsou také velmi populární a jsou ideální pro rodiny s dětmi.

8. Primorsko

Primorsko je malé letovisko na jihu bulharského pobřeží, které je známé svými nádhernými plážemi a klidnou atmosférou. Je to ideální místo pro relaxační dovolenou na pláži, daleko od rušných turistických letovisek. Pláže v Primorsku jsou velmi čisté a jsou obklopeny nádhernou přírodou.

9. Pomorie

Pomorie je malé město na bulharském pobřeží, které je známé svými léčivými bahny a solnými jezery. Město má také nádherné pláže a je obklopeno vinicemi, takže je to ideální místo pro relaxační dovolenou. Pláže v Pomorie jsou velmi čisté a jsou ideální pro rodiny s dětmi.

10. Balčik

Balčik je malé město na severu bulharského pobřeží, které je známé svým královským palácem a botanickou zahradou. Město má také nádherné pláže a je obklopeno nádhernou přírodou. Pláže v Balčiku jsou velmi klidné a jsou ideální pro relaxační dovolenou.

Bulharsko je skutečně nádherná země s mnoha nádhernými plážemi a letovisky. Bez ohledu na to, jaký typ dovolené hledáte, Bulharsko má něco pro každého. Tak neváhejte a objednejte si svou dovolenou v Bulharsku ještě dnes!