Tunisko top aktivity

Nejlepší aktivity a výlety v Tunisku: Co dělat a kam se vydat během vaší návštěvy

Tunisko, země bohatá na historii, kulturu a přírodní krásy, je jedním z nejžádanějších cílů pro cestovatele z celého světa. Ať už jste milovníkem historie, plážovým nadšencem nebo dobrodruhem, Tunisko vám nabídne něco pro každého. Připravili jsme pro vás seznam nejlepších aktivit a výletů, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

  1. Pláže: Tuniské pláže jsou proslulé svým jemným a světlým pískem. Mahdia beach je jednou z nejpopulárnějších díky svému pozvolnému vstupu do moře a mírným vlnám. Pokud hledáte aktivní způsob, jak trávit čas na pláži, můžete se zapojit do organizovaných plážových programů nebo si vyzkoušet různé plážové sporty.
  2. El Djem amfiteátr: Tento historický skvost se nachází ve městě El Djem a je jedním z nejzachovalejších amfiteátrů na světě. Pokud jste viděli film Gladiátor, pak jste měli možnost vidět některé scény natáčené právě zde.
  3. Tunis: Hlavní město Tuniska nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci historie a moderního života. Historické centrum, známé jako Medina, je jedním z nejzachovalejších středověkých islámských center na světě.
  4. Kartágo: Toto historické město bylo kdysi centrem mocné Kartáginské říše. Dnes můžete navštívit ruiny, které pocházejí především z římské doby.
  5. Sidi Bou Said: Tato malebná vesnička je ideálním místem pro romantiky. Je známá svými modrobílými domy a úchvatnými výhledy na moře.
  6. Národní park Ichkeul: Tento park je domovem pro mnoho druhů ptáků a je ideálním místem pro milovníky přírody.
  7. Šotty: Tyto solné pánve nabízejí návštěvníkům jedinečný přírodní zážitek. V létě se mění v bílé solné pláně, zatímco v zimě se zaplavují vodou.
  8. Djerba: Tento ostrov je oblíbeným cílem pro turisty díky svým krásným plážím a bohaté historii.

Nakupování v Tunisku
Tunisko je rájem pro milovníky nakupování. Od tradičních tržišť s ručně vyráběnými výrobky až po moderní nákupní centra, kde najdete všechny světové značky. Pro více informací o nakupování v Tunisku si můžete přečíst zde.

Atrakce a fakultativní výlety
Kromě historických památek nabízí Tunisko také řadu atrakcí a fakultativních výletů. Můžete se vydat na výlet lodí, prozkoumat pouštní oázy nebo si vyzkoušet jízdu na koni či velbloudu. Pro více inspirace navštivte tuto stránku.

Lelkování a povídání s Araby
Chcete-li poznat pravou tuniskou kulturu, doporučujeme vám vysedávat v místních kavárnách. Je to skvělý způsob, jak se seznámit s místními obyvateli a dozvědět se více o jejich způsobu života.

Pláže a koupání v Tunisku
Tunisko je proslulé svými nádhernými plážemi. Ať už hledáte klidné místo k relaxaci nebo chcete vyzkoušet různé vodní sporty, Tunisko vám nabídne vše. Více informací o plážích a koupání v Tunisku najdete zde.

Filmové lokace
Tunisko bylo a je oblíbenou destinací pro filmaře. Slavný snímek Angelika a sultán se natáčel v amfiteátru El Djem a na útesech u Sidi Bou Said. Na malém náměstíčku v Sidi Bou Said před Café des Nattes se například natáčela scéna, ve které byla Angelika prodávána na trhu otroků. Amfiteátr v El Djemu dostal svou velkou příležitost i ve filmu Gladiátor. Pevnost neboli ribat ve městě Monastir posloužila jako kulisy ve filmu Ježíš Nazaretský. Pouštní Matmata se objevila ve Hvězdných válkách, Epizoda IV – Nová naděje. Krásy tuniské Sahary měly své místo i ve snímku Anglický pacient. Tunisko bylo důležité i pro první epizodu Hvězdných válek, která se v roce 1977 natáčela jednak v saharské poušti nedaleko bývalé oázy Tozeur a také ve městě Ajim na ostrově Djerba. Kulisy Hvězdných válek zůstaly často téměř netknuté a je možné je navštívit.

Gastronomie
Tuniská kuchyně nabízí množství chutných pokrmů, které v sobě kombinují kuchyni francouzskou a tureckou či arabskou. Tuniská gastronomie je vyhlášená především svým kuskusem, tedy spařenou a do kuliček vytvarovanou krupicí z různých obilovin, nejčastěji z pšenice. Kuskus se používá zejména jako příloha k hlavnímu jídlu. Podává se teplý i studený na mnoho způsobů. Tuniskou specialitou je barvení kuskusu na oranžovo pomocí dýně. Kromě kuskusu je další typickou tuniskou pochutinou harissa. Velmi pikantní pasta, která se vyrábí z chilli papriček, česneku, směsi dalšího koření a olivového oleje. Podává se k dochucení nejrůznějších masových i zeleninových pokrmů. Pokud máte rádi sladké, určitě vám zachutnají místní dezerty, které obsahují množství medu, ořechů, mandlí a pistácií. Vyhlášený je koláč z listového těsta zalitý sirupem neboli baklava a také makhroud, koláčky plněné medem a datlemi.

Tunisko je skutečně zemí plnou kontrastů a nabízí něco pro každého. Ať už hledáte relaxaci na pláži, dobrodružství v poušti nebo hluboký ponor do historie, Tunisko vás určitě nezklame. Tak neváhejte a objevte všechny skvosty, které tato nádherná země nabízí!