Egypt jídlo

Nejlepší egyptské jídlo, které musíte vyzkoušet: Od falafelu po koshari – objevte skutečné chutě Egypta

Egypt je země bohatá na historii, kulturu a samozřejmě i kulinářské speciality. Pokud se chystáte navštívit tuto fascinující zemi nebo jen toužíte poznat autentické chutě egyptské kuchyně, máme pro vás seznam nejlepších egyptských jídel, které byste měli vyzkoušet.

1. Molokhiya
Toto tradiční jídlo, které sahá až do doby starověkého Egypta, je pokrm z juty, česneku a koriandru. Servíruje se s rýží a kuřecím masem. Molokhiya je hustá zelená polévka s jedinečnou chutí a texturou, která je pro mnohé nezapomenutelná.

2. Ful Medames
Jedná se o starobylé snídaňové jídlo, které se skládá z rozmačkaných bobů fava a je často podáváno s vařenými vejci. Toto jídlo je základem egyptské kuchyně a je oblíbené pro svou výživnost a sytost.

3. Koshari
Koshari je směs čočky, rýže, těstovin a dalších ingrediencí, která je pokryta kořeněným rajčatovým omáčkou. Toto jídlo je oblíbeným uličním jídlem a je známé svou výbušnou chutí a různými texturami.

4. Eish Baladi
Místní druh pita chleba, který je základem egyptské kuchyně. Eish Baladi je často používán jako nástroj k jídlu, k nabírání omáček nebo k obalení kebabů a falafelů.

5. Shawarma
Ačkoli shawarma není původem z Egypta, egyptská verze tohoto jídla je jedinečná svým způsobem přípravy a kořeněním. Může být připravena z hovězího, jehněčího nebo kuřecího masa a je často podávána v pita chlebu s omáčkou tahini.

6. Baqlawa
Jedná se o sladkost, která se skládá z mnoha vrstev těsta filo, směsi ořechů a je nasáklá sladkým sirupem. Baqlawa je bohatá, sladká a křupavá a je ideální pro milovníky sladkostí.

7. Umm Ali
Tento egyptský dezert je druh pudingu z chleba, který je podáván horký a je připraven z listového těsta nebo rýže, mléka, kokosu a rozinek.

8. Ta‘meya
Egyptská verze falafelu, která je připravena z bobů fava místo cizrny. Ta‘meya je křupavá zvenčí a měkká uvnitř a je často podávána v pita chlebu s tehina omáčkou a zeleninou.

9. Bataw
Jedná se o tradiční egyptský chléb, který je často podáván jako příloha k mnoha jídlům.

10. Feteer Meshaltet
Tento dezert je druh těsta, které je často konzumováno jako dezert namáčené v medu a eshta nebo s různými sladkými náplněmi.

Toto je jen malý výběr z bohaté egyptské kuchyně. Pokud se chystáte navštívit Egypt, určitě neváhejte ochutnat tyto a mnoho dalších tradičních jídel. Egyptská kuchyně je bohatá na chutě, vůně a textury, které vás určitě nadchnou.