Andalusie Španělsko

Nezapomenutelná dovolená na jihu Španělska: Co dělat a kam jít?

Jih Španělska, známý také jako Andalusie, je regionem bohatým na kulturu, historii a nádherné pláže. Pokud plánujete dovolenou v této oblasti, můžete se těšit na nezapomenutelné zážitky. Představujeme vám několik tipů na to, co dělat na jihu Španělska.

 1. Prozkoumejte Almerii
  Almeria je město založené kalify z Córdoby a je připomínkou muslimské historie regionu. Navštivte Alcazabu, obrovskou pevnost, která dominuje městu a nabízí úchvatné výhledy. Město je také domovem nádherné katedrály a Muzea Almeria.
 2. Navštivte Parque Natural de Cabo de Gata
  Toto je jedno z nejkrásnějších přírodních rezervací ve Španělsku s impozantními skalními útvary, zlatými plážemi a krystalicky čistou vodou.
 3. Prohlédněte si Conjunto Monumental de La Alcazaba
  Toto historické místo je dokonalým příkladem muslimské architektury a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.
 4. Zážitky v Oasys MiniHollywood
  Toto zábavní centrum vám nabídne zážitky z divokého západu, včetně westernových měst, zoologické zahrady a vodního parku.
 5. Ponořte se do historie v Museo Refugio de la Guerra Civil
  Toto muzeum vám nabídne pohled na španělskou občanskou válku a ukáže vám podzemní kryty, které byly během války využívány.
 6. Cabo de Gata Lighthouse
  Tento maják, postavený na strmém útesu, je nejen navigačním bodem pro lodě, ale také oblíbeným místem pro turisty. Jeho poloha nabízí panoramatické výhledy na azurové vody Středozemního moře a nedotčenou krajinu národního parku Cabo de Gata. V blízkosti majáku najdete několik malebných zátok, kde můžete relaxovat a nasát atmosféru tohoto klidného koutu Španělska.
 7. Museum of Almeria
  Toto muzeum je skvostem, který vás provede historií regionu od pravěku až po současnost. Expozice zahrnují fascinující artefakty, jako jsou keramické nádoby, mince a sochy, které vyprávějí příběh bohaté kultury a dědictví Almerie.
 8. Catedral de Almeria
  Tato nádherná katedrála, postavená v goticko-renesančním stylu, je svědkem mnoha historických událostí. Uvnitř můžete obdivovat nádherné oltáře, vitráže a umělecká díla, která zdobí interiér. Katedrála také nabízí klidné zahrady, kde můžete relaxovat a uniknout ruchu města.
 9. Playa de los Genoveses
  Tato nedotčená pláž je skrytým pokladem Andalusie. Obklopena zelenými kopci a chráněna před větrem, je to ideální místo pro piknik, plavání nebo potápění. Voda je čistá a teplá, což ji činí ideální pro rodiny s dětmi.
 10. Paseo de Almeria
  Tato promenáda je srdcem města Almeria. Je lemována stromy, obchody, kavárnami a restauracemi, kde můžete ochutnat tradiční andaluské speciality. Večer se promenáda promění v živé místo s hudebníky, umělci a místními obyvateli, kteří si užívají večerní procházku.

Jih Španělska je skvostem, který nabízí kombinaci historie, kultury a přírodní krásy. Ať už chcete prozkoumat historická místa, relaxovat na pláži nebo ochutnat místní kuchyni, Andalusie vám nabídne vše. Tak nečekejte a začněte plánovat svou dovolenou na jihu Španělska ještě dnes!