Řecká vína

Ochutnávka řeckých vín: Průvodce nejlepšími vinařstvími a vinnými sklípky

Řecko je známé nejen svou bohatou historií a úchvatnými plážemi, ale také jako země s dlouhou vinárenskou tradicí. Řecká vína jsou vysoce ceněná pro svou kvalitu a jedinečnou chuť. Pokud jste milovníkem vína, určitě byste neměli opomenout ochutnat některá z řeckých vín během své návštěvy. V tomto blogovém článku vám představíme nejlepší vinařství a vinná sklípka v Řecku, kde můžete zažít fascinující ochutnávku a objevit bohatství řeckých vín.

 1. Santorini:
  Santorini je známé pro své jedinečné geologické podmínky, které přispívají k produkci vynikajících vín. Vinařství na Santorini využívají staré techniky pěstování hroznů, jako je košatka, která chrání vinnou révu před silnými větry. Navštivte vinařství na Santorini, jako je Estate Argyros nebo Santo Wines, abyste ochutnali vína vyrobená z místních odrůd, jako je Assyrtiko, Athiri a Aidani.
 2. Peloponés:
  Peloponés je další region v Řecku, který je proslulý svými vinařstvími. Jednou z nejznámějších oblastí je Nemea, kde se produkuje kvalitní červené víno z odrůdy Agiorgitiko. Navštivte vinařství, jako je Gaia Estate nebo Skouras Winery, abyste ochutnali tato bohatá a plné červená vína. V Peloponésu se také produkuje vynikající bílé víno z odrůdy Moschofilero.
 3. Kréta:
  Kréta je nejen krásný ostrov, ale také domovem několika vinařství. Jednou z nejznámějších oblastí je Peza, která je známá svou produkcí bílých vín z odrůdy Vidiano. Navštivte vinařství, jako je Douloufakis Winery nebo Lyrarakis Winery, abyste ochutnali tyto svěží a ovocné bílé vína. Kréta také produkuje červená vína z odrůdy Kotsifali a Mandilaria.
 4. Drama:
  Drama je region nacházející se v severní části Řecka a je proslulý svými vinařstvími. Zde se produkuje kvalitní červené víno z odrůdy Xinomavro, která je považována za jednu z nejprestižnějších řeckých odrůd. Navštivte vinařství, jako je Alpha Estate nebo Kir-Yianni Estate, abyste ochutnali tato bohatá a elegantní červená vína.
 5. Attika:
  Region Attika, který zahrnuje i hlavní město Athény, je domovem několika vinařství, která producují výborná vína. Navštivte vinařství, jako je Domaine Papagiannakos nebo Domaine Skouras, abyste ochutnali vína z odrůdy Savatiano, která je považována za tradiční řeckou odrůdu.

Ochutnávka řeckých vín je nezapomenutelný zážitek pro milovníky vína. Navštivte nejlepší vinařství a vinná sklípka v Řecku, abyste objevili širokou paletu vynikajících vín, která země nabízí. Bez ohledu na to, zda navštívíte vinařství na Santorini, Peloponésu, Krétě, v regionu Drama nebo v Attice, budete mít příležitost ochutnat unikátní řecké odrůdy a vychutnat si bohatost chutí. Při ochutnávce vín se můžete dozvědět více o vinohradnických tradicích a technikách výroby vína v Řecku. Takže si připravte své skleničky a buďte připraveni na jedinečnou cestu do světa řeckých vín.