Chorvatsko dovolená

Plánujete dovolenou? Zkuste letos Chorvatsko

Vítejte v našem průvodci pro plánování dokonalé chorvatské dovolené pro rok 2024. Chorvatsko je země bohatá na historii, kulturu a přírodní krásy, a každý rok přináší nové a vzrušující možnosti pro návštěvníky. V tomto průvodci se podíváme na nejlepší dobu pro návštěvu, nejlepší místa k návštěvě, tipy pro plánování itineráře, dopravu, ubytování, jídlo a pití a další praktické informace.

Nejlepší doba pro návštěvu

Chorvatsko je krásné po celý rok, ale nejlepší doba pro návštěvu závisí na tom, co chcete na své dovolené dělat. Pokud plánujete strávit čas na chorvatských plážích a ostrovech, nejlepší doba pro návštěvu je od června do září, kdy je počasí teplé a moře je příjemné pro koupání. Pokud máte v plánu navštívit historické památky a procházet se městskými centry, můžete zvážit návštěvu na jaře nebo na podzim, kdy je počasí mírnější a méně turistů.

Nejlepší místa k návštěvě a Plánování itineráře

Chorvatsko má mnoho krásných míst k návštěvě. Zde jsou některá z nich, která byste měli zvážit při plánování své cesty.

 • Dubrovník: Toto historické město na jihu Chorvatska je známé svými impozantními hradbami, starobylými uličkami a nádhernými výhledy na Jaderské moře.
 • Split: Druhé největší město Chorvatska je domovem Diokleciánova paláce, jedné z nejlépe zachovaných římských budov na světě.
 • Záhřeb: Hlavní město Chorvatska nabízí mix historických a moderních atrakcí, včetně katedrály, muzea umění a živého nočního života.
 • Istrie: Tento region na severu Chorvatska je známý svými malebnými vesnicemi, vinicemi a truffly.

Plánování itineráře

Plánování itineráře pro vaši chorvatskou dovolenou může být vzrušující, ale také trochu náročné. Zde jsou některé tipy, které vám mohou pomoci.

 • Délka pobytu: Pokud máte jen týden, můžete se rozhodnout pro návštěvu jednoho nebo dvou hlavních měst nebo regionů. Pokud máte více času, můžete zvážit návštěvu více míst a strávení několika dní na pláži. Záleží na vašich preferencích a finančních možnostech. Delší pobyty se dají obvykle vyjednat s výhodnější cenou.
 • Cestovní trasa: Při plánování itineráře se snažte minimalizovat cestovní čas mezi různými místy. Například, můžete začít svou cestu v Záhřebu, pokračovat do Splitu a skončit v Dubrovníku.

Doprava, Ubytování a Jídlo a pití

Chorvatsko má dobře vyvinutou dopravní infrastrukturu, takže se můžete snadno dostat kamkoli chcete. Zde jsou některé možnosti.

 • Let: Existuje mnoho přímých letů do Chorvatska z různých evropských měst. Můžete také letět do jednoho z chorvatských měst a poté pokračovat v cestě vlakem nebo autobusem.
 • Vlak a autobus: Chorvatsko má rozsáhlou síť vlakových a autobusových spojení, které spojují všechna hlavní města a mnoho menších měst a vesnic.
 • Pronájem auta: Pokud chcete mít více flexibility, můžete si pronajmout auto. Ujistěte se, že jste seznámeni s pravidly silničního provozu v Chorvatsku.

Ubytování

Chorvatsko nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů a resortů po levné hostely a kempy. Při výběru ubytování zvažte svůj rozpočet, polohu a typ ubytování, který preferujete.

Jídlo a pití

Chorvatská kuchyně je bohatá a rozmanitá, s vlivy z Itálie, Střední Evropy a Balkánu. Nezapomeňte vyzkoušet některé z tradičních chorvatských jídel, jako je peka, plněné papriky nebo tradiční chorvatský dezert rožata.

Praktické informace, omezení a rady, závěr a odkazy na další zdroje

Při cestování do Chorvatska je důležité vzít v úvahu několik praktických informací.

 • Měna: Chorvatská měna je kuna (HRK). Mnoho míst přijímá kreditní karty, ale je dobré mít u sebe i nějakou hotovost.
 • Zdravotní péče: Chorvatsko má vysokou úroveň zdravotní péče. Ujistěte se, že máte cestovní pojištění, které pokrývá lékařskou péči v zahraničí.
 • Bezpečnost: Chorvatsko je obecně bezpečná země pro cestování, ale je vždy dobré dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je sledování svých osobních věcí.

Chorvatsko je nádherná země s mnoha možnostmi pro dovolenou. Doufáme, že tento průvodce vám pomůže při plánování vaší dokonalé chorvatské dovolené v roce 2024.