Portugalsko přírodní krásy

Přírodní ksy Portugalska: Část 1

Portugalsko je země, která je světově uznávaná nejen pro svou bohatou kulturu a historii, ale také pro svou nádhernou přírodu. S národními parky, které nabízejí dechberoucí horské krajiny, až po pozoruhodné pobřežní oblasti s nádhernými plážemi, je Portugalsko skutečným rájem pro milovníky přírody.

Národní parky a chráněné oblasti

Začněme s národními parky a chráněnými oblastmi, které nabízí úchvatné pohledy a nezapomenutelné zážitky. První na našem seznamu je Národní park Peneda-Gerês, jediný národní park v Portugalsku a místo neuvěřitelné přírodní krásy. Nachází se na severu země a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat jeho lesy, hory, řeky a jezera. Při návštěvě parku nezapomeňte navštívit starobylé keltské vesnice a obdivovat divokou faunu, včetně vlků a divokých koní.

Arrábida je další přírodní park, který stojí za návštěvu. Nachází se nedaleko Lisabonu a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z města a vychutnat si přírodu. Park nabízí úchvatné výhledy na Atlantický oceán, skvělé turistické stezky a dokonce i možnost koupání na několika plážích.

Nakonec je zde údolí Douro, které je nejen chráněnou oblastí, ale také místo, odkud pochází proslulé portugalské víno Porto. Krajina je pozoruhodná svými terasovitými vinicemi, které se táhnou podél řeky Douro, a je ideální pro ty, kteří chtějí spojit lásku k přírodě a vínu.

Nejlepší pláže a pobřežní oblasti

Portugalsko je také proslulé svými nádhernými plážemi, zejména v regionu Algarve. Algarve nabízí více než 150 pláží, z nichž mnohé byly oceněny Modrou vlajkou za svou čistotu a bezpečnost. Oblíbené pláže v Algarve zahrnují Praia da Marinha, Praia da Falésia a Praia de Benagil. Navíc region nabízí spoustu možností pro vodní sporty, jako je surfování, potápění a jachting.

Costa Vicentina je další nádhernou pobřežní oblastí v Portugalsku. Tato oblast je součástí národního parku Sudoeste Alentejano a Costa Vicentina a nabízí nádherné, nedotčené pláže a úchvatné pobřežní krajiny. Jedná se o skvělé místo pro surfování, turistiku a pozorování divoké přírody.

Pokud hledáte něco opravdu jedinečného, pak ostrovy Madeira a Azory jsou tím pravým místem. Tyto ostrovy nabízejí nádherné pláže, úchvatné horské krajiny a bohatou mořskou faunu, včetně delfínů a velryb.

Portugalsko je země plná přírodních krás, které čekají na to, aby je objevil každý, kdo je ochoten se vydat na dobrodružství. Zůstaňte s námi pro další článek, kde prozkoumáme další přírodní poklady této úžasné země.