Španělsko ubytování

Romantický výlet do Španělska: Nejlepší destinace pro páry

Pokud hledáte místo pro romantický útěk, Španělsko je jedním z nejlepších míst, kde si můžete užít vášeň, kulturu a nezapomenutelné okamžiky se svým partnerem. V této části vám představíme pět nejlepších destinací pro páry.

Sevilla
Sevilla, srdce Andalusie, je jako stvořená pro romantiku. Představte si procházku ruku v ruce kolem barokních budov a klikatých uliček Starého Města, nebo romantickou jízdu na loďce po řece Guadalquivir. Navštivte královský palác Alcázar, který je nádherným příkladem mudéjarské architektury, a prozkoumejte jeho okouzlující zahrady. Nezapomeňte také navštívit Plaza de España, nádherné náměstí s množstvím romantických zákoutí.

Granada
Granada, domov slavné Alhambry, je město plné romantických zákoutí. Alhambra, nádherný palác a pevnost, nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Zkuste se ztratit v spletitých uličkách Albayzínu, staré muslimské čtvrti, a užívat si nádherné výhledy na Alhambru ze zdejších vyhlídek. Pro skutečně romantický zážitek navštivte čtvrt Sacromonte za soumraku a sledujte, jak se město rozsvěcuje, zatímco posloucháte tradiční flamenco.

Costa Brava
Costa Brava je proslulá svými malebnými plážemi, křišťálově čistým mořem a středověkými vesničkami, které jsou jako stvořené pro romantický útěk. Procházka po pláži při západu slunce nebo piknik v jedné z malých zátok bude jistě nezapomenutelným zážitkem. Navštivte také městečka jako je Pals a Peratallada, jejichž středověké uličky jsou plné romantické atmosféry.

Menorca
Menorca, menší a klidnější sestra ostrova Mallorca, je ideální destinací pro páry hledající klid a relaxaci. Ostrov je plný tichých pláží s jemným bílým pískem a tyrkysovým mořem, které jsou ideální pro romantické procházky. Město Ciutadella, s jeho elegantními paláci a starobylým přístavem, je také stojí za návštěvu.

Madrid
Ačkoliv je Madrid hlavním městem Španělska a rušným městem, nabízí řadu romantických zážitků. Procházka po krásných alejích Parque del Retiro, návštěva královského paláce Palacio Real nebo romantická večeře v jedné z mnoha vynikajících restaurací města jsou jen některé z možností. Večer se procházejte po rušné třídě Gran Via a sledujte, jak město ožívá.

Ať už preferujete historická města, idylické pláže nebo přírodní krásy, Španělsko nabízí ideální destinace pro každý typ romantické dovolené. Ve druhé části tohoto příspěvku se podíváme na aktivity, ubytování a gastronomii, které můžete zažít během romantického výletu do Španělska.

Romantické aktivity

Španělsko je země plná kultury a tradic, ať už jde o flamenco v Andalusii, býčí zápasy nebo tradiční fiesty. Romantická jízda gondolou po kanálech města El Palmar v blízkosti Valencie, sledování západu slunce z jedné z mnoha nádherných vyhlídek v Granadě nebo večeře na pláži na Baleárských ostrovech jsou jen některé z mnoha romantických aktivit, které Španělsko nabízí.

Ubytování pro páry

Ve Španělsku najdete širokou škálu ubytování vhodného pro páry, od luxusních resortů až po útulné bed and breakfast. Například ve městě Ronda v Andalusii můžete zůstat v romantickém hotelu s výhledem na slavný most Puente Nuevo. Na ostrově Ibiza se můžete ubytovat v jednom z luxusních resortů s výhledem na Středozemní moře. Pro ty, kteří hledají více soukromí, existují také mnohé krásné vily k pronájmu po celém Španělsku.

Gastronomie

Španělská kuchyně je známá svou rozmanitostí a vynikající chutí. Pro romantickou večeři zkuste paellu, tradiční španělský pokrm z rýže, mořských plodů nebo masa, který je obvykle podáván ve velké pánvi pro dva. Další skvělou možností je tapas, malé porce různých druhů jídla, které můžete sdílet a vychutnat si spolu s dobrým vínem. A nezapomeňte na španělské víno – země je třetím největším producentem vína na světě a nabízí vynikající výběr červených, bílých a rosé vín.

Bez ohledu na to, co hledáte, Španělsko má mnoho nabídnout pro každý typ romantické dovolené. S jeho nádhernými scenériemi, bohatou kulturou a vynikající gastronomií, je to ideální destinace pro páry hledající romantický únik.