Oslavy nového roku

Silvestr v Portugalsku: Kde oslavit příchod nového roku

Konec roku se blíží a s ním i otázka, kde oslavit Silvestr. Ach, milé dilema! Pokud jste už unaveni z klasických oslav ve vašem městě, co takhle vyrazit do země s bohatou kulturou, úžasnými lidmi a skvělým jídlem? Ano, mluvíme o Portugalsku! Představujeme vám ideální destinaci, kde si užijete nezapomenutelnou oslavu příchodu nového roku.

Portugalsko, země zvaná Iberská kráska, je známá svými tradičními oslavami Silvestra. Oslavy zde mají hluboké kořeny a jsou spojeny s mnoha zvyky, jako je například požití dvanácti hroznů v půlnoci a přání si přání. Ať už hledáte rušné večírky, klidnou atmosféru nebo rodinnou oslavu, Portugalsko má vše.

Lisabon, hlavní město Portugalska, je jedním z nejlepších míst k oslavě Silvestra. Představte si půlnoční ohňostroje, které se zrcadlí v řece Tejo, a tisíce lidí na ulicích slavících v harmonii.

Na náměstí Praça do Comércio se konají některé z největších oslav. Můžete se také vydat na vrchol Castelo de São Jorge, odkud budete mít nejlepší výhled na ohňostroje.

Lisabon je známý svým nočním životem. LuxFragil, Urban Beach a MusicBox jsou jen některé z klubů, kde můžete oslavit do brzkých ranních hodin. Co se týče jídla, nenechte si ujít tradiční portugalské speciality, jako jsou kaldévérda nebo bacalhau.

Porto: Kultura a víno

Pokud toužíte po kulturním zážitku a milujete víno, Porto je místem, kde chcete být na Silvestra.

Centrum oslav v Portu je náměstí Avenida dos Aliados. Tisíce lidí se zde shromažďují, aby vychutnaly koncerty a půlnoční ohňostroje.

Degustace portského vína
Jako město známé svým portským vínem, Porto nabízí exkluzivní ochutnávky. Můžete navštívit Vila Nova de Gaia, kde najdete slavné vinařství Sandeman a další.

Algarve: Slavnosti na pobřeží

Pro ty, kteří dávají přednost teplejšímu klimatu i v zimě, je Algarve ideálním místem.

Oslavte Silvestra na jedné z nádherných pláží Algarve, jako je Albufeira nebo Lagos. Několik plážových barů pořádá oslavy na pláži, kde můžete tančit bosí v písku.

Pro odvážné – staňte se součástí tradice prvního plavání v novém roce. To je osvěžující způsob, jak uvítat nový rok!

Madeira: Ohňostroje a kouzlo ostrova

Madeira je známá jedním z nejlepších ohňostrojů na světě. Funchal, hlavní město Madeiry, je místem, kde chcete být, pokud milujete ohňostroje.

Ohňostroje na Madeiře jsou tak velkolepé, že dokonce drží světový rekord za největší ohňostroj.

Dne 1. ledna, pročít jít na procházku po jedné z levád, což jsou tradiční zavlažovací kanály ostrova. To je skvělý způsob, jak začít nový rok aktivně.

Portugalsko nabízí nekonečné možnosti pro oslavy Silvestra, ať už hledáte městský ruch, kulturní zážitky, nebo klidnější atmosféru u moře. Nechte se unést kouzlem Portugalska a vstupte do nového roku se stylem!