Španělsko fiesta Malaga

ŠPANĚLSKÉ FIESTY: KDE A KDY JE ZAŽÍT – ČÁST 2

Jak jsme již zmínili v první části našeho průvodce španělskými fiestami, tyto festivaly jsou skvělým způsobem, jak se ponořit do místní kultury a zažít zemi ze zcela jiné perspektivy. Nyní se podíváme na méně známé, ale stejně fascinující fiesty, které stojí za návštěvu.

Začneme s Fiesta de los Patios v Cordobě, která se koná každý rok na začátku května. Během tohoto festivalu majitelé tradičních andaluských domů otevřou své nádherně zdobené vnitřní dvory (patios) pro veřejnost. Cordobské patios jsou proslulé svými květinami a nádhernými keramickými detaily a během fiesty se koná soutěž o nejkrásnější patio. Tato fiesta je skvělá příležitost vidět něco, co je obvykle skryté očím veřejnosti.

Další fiestou, kterou byste měli zvážit, je Las Fallas ve Valencii. Tento festival, který se koná v březnu, je oslavou jara a sv. Josefa, patrona tesařů. Během tohoto festivalu jsou po celém městě rozmístěny obrovské sochy (fallas), které jsou nakonec spáleny v dramatickém ohňostroji. Las Fallas je známý svým hlukem, ohněm a radostí a je to zážitek, který si nesmíte nechat ujít.

Na konci září byste měli navštívit Feria de Abril v Seville. I když je název „Dubnový veletrh“ poněkud matoucí, tento týden dlouhý festival je skutečnou oslavou andaluské kultury s hudbou, tancem, jízdou na koních a tradičním oblečením.

Jestliže máte rádi víno, nezapomeňte na La Rioja Wine Festival. Během tohoto festivalu, který se koná každý rok v září v Logroño, hlavním městě regionu La Rioja, můžete ochutnat některá z nejlepších španělských vín a užít si živé hudby a tance.

Z bezpečnostního hlediska je důležité mít na paměti, že ačkoliv jsou fiesty veselou a oslavou života, měli byste vždy dodržovat místní pokyny a omezit svou konzumaci alkoholu. Navíc, pokud plánujete navštívit některé z těchto festivalů, doporučujeme vám rezervovat ubytování a dopravu dopředu, protože města bývají během těchto slavností velmi rušná.

Fiesty jsou nezbytnou součástí španělské kultury, ať už jde o velké národní festivaly nebo místní slavnosti. Jsou to okamžiky, kdy se zastaví čas a lidé se spojí, aby oslavili život, tradice a společenství. Ať už jste kdekoli ve Španělsku, určitě se pokuste zažít alespoň jednu fiestu – je to zážitek, který si budete pamatovat celý život.