Sport v zimě

Zimní sporty v Chorvatsku: Přehled zimních sportů dostupných v těchto oblastech

Chorvatsko je známé svými nádhernými plážemi a krásným počasím během letních měsíců. Ale co mnoho lidí neví, je, že tato země je také fantastickou destinací pro zimní sporty. S pohořími Dinaridy, které se táhnou po celé západní části země, je tu mnoho možností pro různé zimní aktivity.

Lyžování a snowboarding

Jedním z nejpopulárnějších zimních sportů v Chorvatsku je lyžování. Země nabízí řadu lyžařských středisek, které jsou ideální jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Mezi nejznámější patří Platak, který se nachází nedaleko Rijeky, a Bjelolasica, nejvyšší horské středisko v zemi. Kromě lyžování nabízejí tyto střediska také vynikající podmínky pro snowboarding.

Běžecké lyžování je další populární zimní aktivitou v Chorvatsku. S řadou dobře upravovaných tras v různých nadmořských výškách nabízí Chorvatsko perfektní podmínky pro tento sport. Některá z nejlepších míst pro běžecké lyžování zahrnují Gorski Kotar a Lika, kde se nacházejí stovky kilometrů tras.

Sáně a bobování jsou oblíbené zimní aktivity pro rodiny s dětmi. Mnoho lyžařských středisek v Chorvatsku nabízí sáňkařské dráhy, které jsou bezpečné a zároveň poskytují hodně zábavy. Pokud hledáte něco trochu rychlejšího, můžete se také vyzkoušet bobování. V Plitvicích najdete jednu z nejdelších bobových drah v Evropě, která je dlouhá více než kilometr.

Lední hokej a bruslení

Lední hokej má v Chorvatsku dlouhou historii a země má několik týmů, které se účastní mezinárodních soutěží. Mnoho měst a obcí má své vlastní lední stadiony, kde se pořádají hokejové zápasy a kde si můžete také půjčit brusle a vyrazit na led. Záhřeb, hlavní město Chorvatska, je domovem jednoho z nejlepších hokejových týmů v zemi, Medveščak Záhřeb.

Horolezectví

Chorvatské hory nabízejí mnoho možností pro horolezectví, a to i během zimních měsíců. Pokud hledáte něco trochu více dobrodružného, můžete si vyzkoušet zimní lezení. Vela Dragá, nedaleko města Učka, je jedním z nejlepších míst, která můžete navštívit.

Ať už jste fanouškem lyžování, snowboardingu, běžeckého lyžování, nebo hledáte něco trochu odlišného, jako je bobování nebo ledové lezení, Chorvatsko nabízí mnoho možností pro zimní sporty. A s nádhernými scenériemi a vynikajícími zařízeními pro zimní sporty je to ideální destinace pro váš příští zimní dovolenou.