Sardinie pláž

5 nejkrásnějších pláží na Sardinii

Sardinie, druhý největší ostrov ve Středozemním moři, je proslulý svými nádhernými plážemi. S více než 1 800 kilometry pobřeží nabízí Sardinie množství pláží, které uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele. Od těch se širokou písečnou pláží a třpytící se tyrkysovou vodou až po ty ukryté v zátokách obklopených skalnatými útesy. Následujících 5 pláží je podle našeho názoru nejkrásnějších na Sardinii.

  1. Pláž La Pelosa, Stintino

La Pelosa je jedna z nejznámějších a nejkrásnějších pláží na Sardinii. Tato pláž v severní části ostrova je oblíbená pro svou jemnou bílou písečnou pláž a své teplé, mělké vody, které se mění od světle modré až po smaragdově zelenou. Před pláží se nachází malý ostrov s opevněným věžovým domem, Torre della Pelosa, který přidává do této scenérie něco magického.

  1. Pláž Cala Goloritzé, Baunei

Cala Goloritzé se nachází na východním pobřeží Sardinie a je jednou z nejimpozantnějších pláží ostrova. Byla prohlášena za národní monument Itálie v roce 1995. Dostat se sem můžete buď po náročné pěší túře, nebo lodí. Na pláži najdete slavnou skalní věž Aguglia, oblíbený cíl horolezců.

  1. Pláž Costa Rei, Muravera

Na jihovýchodě Sardinie najdete Costa Rei, 12 km dlouhý úsek nádherných bílých písečných pláží a průzračných vod. Tato pláž je ideální pro rodiny s dětmi díky svým mělkým vodám a širokému spektru aktivit.

  1. Pláž Spiaggia del Principe, Costa Smeralda

Spiaggia del Principe, nebo také Pláž prince, je jednou z nejznámějších pláží na Costa Smeralda, známé svými luxusními resorty. Průzračné modré vody a jemný zlatý písek v kombinaci s okolní přírodní krajinou vytvářejí kouzelnou atmosféru.

  1. Pláž Tuerredda, Teulada

Na jižním cípu Sardinie leží Tuerredda, pláž obdivovaná pro své bílé písečné pláže a křišťálově čistou vodu. Pláž je obklopena bujnou zelení a výhledem na ostrůvek Isola di Tuerredda.

Ať už hledáte romantickou pláž pro dva, ideální pláž pro rodinu s dětmi, nebo někde, kde se můžete ponořit do jasně modrého moře a vychutnat si slunce, Sardinie má pro každého něco. Tyto pláže jsou jen špičkou ledovce toho, co ostrov nabízí. Tak neváhejte a přijeďte objevit sardinské krásy!