Řecko Mykonos

Magické ostrovy Kyklady: Průvodce nejlepšími ostrovy pro dovolenou

Ostrovy Kyklady jsou skupina ostrovů v Egejském moři, východně od pevninského Řecka. Jsou známé svou jedinečnou architekturou, křišťálově čistou vodou a fascinující historií. Dovolte mi provést vás průvodcem některými z nejlepších ostrovů pro dovolenou.

Mykonos

Mykonos je pravděpodobně nejvíce známý ostrov Kyklad a je považován za „řeckou Ibizu“ pro svůj bujarý noční život a luxusní pláže. Ale Mykonos má mnohem víc nabídnout než jen party. Staré město Mykonos je úžasně zachovalé s úzkými uličkami, barevnými domy a spoustou malých obchodů a restaurací.

Santorini

Santorini je jedním z nejkrásnějších ostrovů na světě a je obzvláště známý svými bílými budovami s modrými střechami. Ostrov nabízí nádherné výhledy na Egejské moře a je ideální pro romantickou dovolenou nebo svatební cestu. Navštivte archeologické naleziště Akrotiri nebo si užijte nádherné západy slunce v Oia.

Naxos

Naxos je největším ostrovem Kyklad a nabízí širokou škálu aktivit. Můžete se toulat úzkými uličkami starého města, navštívit nádherné pláže nebo se vydávat na pěší turistiku po nádherné přírodě. Nenechte si ujít Portara, obrovský mramorový portál, který je symbolem ostrova.

Paros

Paros je skvělý ostrov pro rodiny a ty, kdo hledají klidnou dovolenou. Nabízí krásné pláže, historické památky a malebné vesnice. Navštivte koloniálu Parikia nebo rybářskou vesnici Naoussa.

Milos

Milos je méně známý, ale rozhodně stojí za návštěvu. Je známý svými dramatckými skalními formacemi a nádhernými plážemi. Navštivte pláž Sarakiniko, která se vyznačuje svými bílými skalami, které vytvářejí jedinečnou krajinu.

Syros

Syros je kulturní srdce Kyklad a je domovem nádherného hlavního města Ermoupoli. S jeho elegantními neoklasicistními budovami a bohatým historickým dědictvím je Syros skutečně unikátní.

Ios

Ios je oblíbený mezi mladými lidmi díky svému živému nočnímu životu. Ale Ios také nabízí nádherné pláže a tradici+ční řecké vesnice.

Kyklady jsou skutečně magické a každý ostrov má svůj vlastní charakter a kouzlo. Ať už hledáte dobrodružství, relaxaci, kulturu nebo jednoduše nádherné pláže, najdete to zde. Tak na co čekáte? Objednejte si letenky a vydejte se na dobrodružství svého života!