Bulharsko Sofie

Kulturní dovolená v Bulharsku: 5 historických měst, která musíte navštívit v roce 2024

Bulharsko, země s bohatou historií a tradicemi, je jednou z nejstarších obydlených národů v Evropě. Je domovem mnoha úžasných ruin a historických míst, které stojí za návštěvu.

Sofie

Sofie, hlavní město Bulharska, je město plné historie a kultury. Zde můžete navštívit mnoho historických památek, včetně římské rotundy svatého Jiří, která je nejstarší zachovanou stavbou ve městě, která stále slouží svému původnímu účelu. Tato jednoduchá, ale přesto nádherná architektura a pozoruhodné zbytky fresek jsou rozhodně stojí za návštěvu. Sofie je také domovem mnoha muzeí, galerií a divadel, které nabízejí širokou škálu kulturních zážitků.

Plovdiv

Plovdiv, jedno z nejstarších měst v Evropě, je domovem mnoha historických památek. Jednou z nejvýznamnějších je antické divadlo, které je jedním z nejlépe zachovaných antických divadel na světě. Toto divadlo bylo postaveno na začátku 2. století n. l. a může pojmout 5 až 7 tisíc diváků. Plovdiv je také známý svými nádhernými bulharskými renesančními domy, které jsou roztroušeny po celém městě, a svými úzkými kamenitými uličkami, které jsou plné obchodů a kaváren.

Varna

Varna, třetí největší město Bulharska, je známá svými nádhernými plážemi a bohatou historií. Město je domovem mnoha historických památek, včetně římských term, které jsou jedny z nejlépe zachovaných v Evropě. Varna je také známá svými nádhernými parky a zahradami, včetně Morskeho parku, který je největším parkem ve městě a nabízí nádherný výhled na Černé moře.

Nesebar

Nesebar je jedním z nejstarších měst v Evropě a je situován na malém poloostrově v Černém moři. Město je známé svými krásnými plážemi a bohatou historií, která sahá až do doby Římanů. Staré město Nesebar bylo v roce 1983 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Nesebar je také známý svými nádhernými dřevěnými domy z období bulharské renesance a svými mnoha historickými kostely.

Veliko Tarnovo

Veliko Tarnovo, bývalé hlavní město Bulharska, je známé svou nádhernou středověkou architekturou. Město je domovem mnoha historických památek, včetně pevnosti Tsarevets, která byla sídlem středověkých carů. Veliko Tarnovo je také známé svými úzkými kamenitými uličkami, které se klikatí kolem kopce Tsarevets, a svými nádhernými výhledy na okolní krajinu.

Bulharsko je skutečně nádherná země s mnoha historickými městy a památkami, které stojí za návštěvu. Bez ohledu na to, jaký typ dovolené hledáte, Bulharsko má něco pro každého. Tak neváhejte a objednejte si svou dovolenou v Bulharsku ještě dnes!