Egypt oázy

Oázy: Objevte skryté přírodní poklady Egypta

Když se zmíníme o Egyptě, mnoho lidí si automaticky vybaví pyramidy, sfingu nebo Nil. Tato země však nabízí mnohem více, včetně nádherných a tajemných oáz, které jsou pravými přírodními poklady. Připojte se k nám na cestě za objevováním těchto skrytých klenotů Egypta.

Siwská oáza

Začneme na západě Egypta, kde se nachází Siwská oáza. Tato úchvatná oáza je známá svými starobylými ruinami, včetně Orákula Amóna, kde prý Alexandr Veliký konzultoval svoji budoucnost. Zdejší písčité duny a palmové háje jsou jako z jiného světa a lázně Cleopatra vám nabídnou příležitost k relaxaci v minerálních pramenech.

Oáza Bahariya

Oáza Bahariya, nacházející se ve Velké písečné poušti, je další nezapomenutelnou destinací. Tato oáza je domovem mnoha přírodních pramenů a je obklopena nádhernými černými a bílými pouštěmi. Bahariya je také známá nalezištěm Zlaté mumie, kde bylo objeveno více než 200 mumifikovaných Egypťanů z dob Římské říše.

Oáza Fayoum

Oáza Fayoum, nacházející se jihozápadně od Káhiry, je jedním z nejstarších sídel v Egyptě a je domovem mnoha archeologických nalezišť. Můžete zde navštívit starověké pyramidy, například Pyramidu Hawara nebo Pyramidu Lahun. Fayoum je také známý svými krásnými jezery, jako je Qarunovo jezero, kde si můžete užít piknik na břehu.

Oáza Kharga

Kharga, největší a nejdále položená oáza v Egyptě, je dalším fascinujícím místem k návštěvě. Tato oáza je domovem mnoha starověkých památek, včetně chrámu Hibis, jednoho z nejlépe zachovaných chrámů v Egyptě. Kharga je také obklopena nádhernými útesy a sandřinami, které jsou skvělým místem pro trekking nebo safari na velbloudech.

Přírodní park Wadi El Rayan

Přírodní park Wadi El Rayan, nacházející se nedaleko oázy Fayoum, je také must-see destinací. Tento park je známý svými dvěma sladkovodními jezery a nádhernými vodopády, které jsou jedinými svého druhu v Egyptě. Wadi El Rayan je také domovem mnoha druhů ptáků a je perfektním místem pro milovníky přírody a ptactva.

Oázy Egypta jsou skutečnými přírodními poklady a nabízí jedinečné zážitky, které jsou daleko od rušných turistických míst. Tyto oázy jsou svědectvím mimořádné schopnosti přírody přežít a prosperovat i v nejnepříznivějších podmínkách. Takže při své příští návštěvě Egypta nezapomeňte tyto skryté klenoty navštívit a objevit.