LIsabon ulice

Portugalské festivaly a akce

Portugalsko je země s bohatou historií, přírodními krásami, skvělým jídlem a vínem, ale také s obrovskou řadou kulturních akcí a festivalů. V této první části našeho příspěvku se podíváme na některé z největších a nejzajímavějších festivalů, které Portugalsko nabízí.

Hudební festivaly

Pokud jste fanouškem hudby, Portugalsko vás rozhodně nezklame. Existuje zde řada hudebních festivalů, které každoročně přitahují návštěvníky z celého světa.

Rock in Rio Lisboa

Rock in Rio Lisboa je jedním z nejznámějších hudebních festivalů v Portugalsku. Festival se koná každé dva roky v Lisabonu a vystupují zde světově známé hudební hvězdy. Historie tohoto festivalu sahá až do 80. let minulého století, kdy se poprvé konal v Rio de Janeiro, odtud také pochází jeho název. Přestože se akce rozšířila do dalších měst po celém světě, Lisabon je dnes jedním z nejprestižnějších míst konání. Při plánování návštěvy je dobré si včas zajistit ubytování a dopravu, protože během festivalu může být Lisabon velmi rušný.

Nos Alive

Nos Alive je další významný hudební festival, který se koná v Lisabonu. Tento festival je známý svou širokou nabídkou hudebních žánrů, od rocku a popu až po elektronickou hudbu. Festival se koná každý rok v červenci a vystupovali zde takoví umělci jako Radiohead, The Cure nebo Arctic Monkeys. Festival je známý také svým ohleduplným přístupem k životnímu prostředí, takže pokud hledáte festival, který je zábavný a zároveň šetrný k planetě, Nos Alive je skvělou volbou.

Super Bock Super Rock

Super Bock Super Rock je rockový festival, který se koná v Lisabonu. Festival nese jméno po populárním portugalském pivu Super Bock a je známý tím, že představuje mix velkých mezinárodních jmen a talentovaných místních kapel. Super Bock Super Rock je skvělým místem pro objevování nové hudby a užívání si skvělého portugalského piva.

Filmové a umělecké festivaly

IndieLisboa

IndieLisboa je mezinárodní filmový festival, který se koná každoročně v Lisabonu. Festival se zaměřuje na nezávislé filmy a nabízí široký výběr filmů, od krátkých a dokumentárních filmů po hrané filmy. Mimo to festival nabízí řadu workshopů, debat a dalších doprovodných akcí.

Festival de Sintra

Festival de Sintra je jedním z nejznámějších uměleckých festivalů v Portugalsku. Tento festival se koná každoročně v krásném městě Sintra a nabízí vystoupení špičkových umělců z celého světa, včetně koncertů klasické hudby, divadelních představení a výstav výtvarného umění.

Tradiční a regionální festivaly

Festa de São João do Porto

Festa de São João do Porto je jedním z nejvýznamnějších a nejveselejších festivalů v Portugalsku. Tento festival, který se koná každoročně v červnu v Portu, je plný hudby, tance, ohňostrojů a uličních trhů. Höhepunkt des Festivals je neuvěřitelný průvod, kde se místní obyvatelé oblékají do tradičních kostýmů a procházejí ulicemi města.

Festivaly jídla a vína

Feira Nacional do Vinho

Feira Nacional do Vinho, neboli Národní výstava vína, je jedním z největších vinných festivalů v Portugalsku. Tento festival se koná každoročně v městě Cartaxo, známém pro svou vinnou kulturu. Na festivalu můžete ochutnat vína z různých regionů Portugalska, naučit se více o procesu výroby vína a dokonce si zakoupit několik lahví jako suvenýr.

Festival do Queijo, Pão e Vinho

Festival do Queijo, Pão e Vinho, neboli Festival sýru, chleba a vína, je skvělým místem pro vyzkoušení některých z nejlepších portugalských produktů. Festival se koná každý rok na jihu Portugalska v regionu Alentejo a nabízí návštěvníkům možnost ochutnat a nakoupit místní sýry, pečivo a vína.

Doufáme, že vám tyto informace pomohou naplánovat vaši cestu a umožní vám zažít některé z těch nejlepších kulturních událostí, které Portugalsko nabízí.