Chorvatsko pláž

Rodinná dovolená v Chorvatsku: Aktivity a atrakce pro děti

Chorvatsko je jedním z nejoblíbenějších cílů pro rodinnou dovolenou. Tato země nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí pro děti všech věkových skupin. Bez ohledu na to, zda máte rádi dobrodružství na volném prostranství nebo relaxaci na pláži, Chorvatsko má co nabídnout.

Pláže

Chorvatsko je známé svými nádhernými plážemi, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Voda je čistá a teplá a mnohé pláže mají jemný písek nebo oblázky, což je skvělé pro stavění hradů. Některé z nejlepších rodinných pláží zahrnují pláž Zlatni Rat na ostrově Brač a pláž Banje v Dubrovniku.

Národní parky

Chorvatsko má osm národních parků a mnoho z nich nabízí aktivity pro děti. Národní park Plitvická jezera je domovem mnoha nádherných jezer a vodopádů a děti budou mít možnost se zde projít po dřevěných stezkách a sledovat ryby a kachny. Národní park Krka je dalším skvělým místem pro rodiny, s možností koupání v blízkosti vodopádů.

Zábavní parky

Chorvatsko má také několik zábavních parků, které budou bavit děti všech věkových skupin. Aquacolors Poreč je jeden z největších aquaparků v Evropě, nabízí spoustu vodních skluzavek a bazénů. Pro mladší děti je zde také DinoPark Funtana, kde se mohou seznámit s realistickými modely dinosaurů.

Přírodní atrakce

Pokud vaše rodina má ráda přírodu, Chorvatsko má spoustu přírodních atrakcí pro děti. Vyzkoušejte například návštěvu Modré jeskyně na ostrově Biševo, kde se můžete plavit na lodi a obdivovat nádherné modré světlo, které proniká do jeskyně. Nebo navštivte ostrov Kornati, kde můžete strávit den na prohlídce lodí, koupání a šnorchlování.

Historické atrakce

Chorvatsko má také mnoho historických míst, která jsou skvělá pro vzdělávání dětí. Dubrovnické hradby jsou například skvělé pro mladé dobrodruhy, kteří se mohou procházet po hradbách a obdivovat výhled na staré město a moře. V Pule můžete navštívit dobře zachovaný římský amfiteátr.

Ať už máte rádi dobrodružství, relaxaci, přírodu nebo historii, Chorvatsko je ideální destinace pro rodinnou dovolenou. Vždy je zde mnoho věcí, které mohou děti vidět a dělat, takže si jistě všichni užijete svůj čas v této nádherné zemi.