Španelsko Tenerife

ŠPANĚLSKÉ OSLAVY NOVÉHO ROKU: OD PUERTA DEL SOL PO PLÁŽE TENERIFE

Když se blíží Nový rok, lidé po celém světě přemýšlejí o tom, jak oslavy stráví. Španělsko, známé svou živou kulturou a tradicemi, nabízí jedinečný zážitek. V tomto článku se podíváme na to, jak můžete oslavit Nový rok ve Španělsku, od legendárních oslav na Puerta del Sol v Madridu po exotické pláže Tenerife.

Puerta del Sol, Madrid

Puerta del Sol je jedním z nejznámějších a nejrušnějších náměstí v Madridu. Je to místo, kde se každoročně konají oslavy Nového roku a shromažďují se zde tisíce lidí.

Tradice jedlých hrozinek

Jednou z nejvýznačnějších tradic, která definuje oslavy Nového roku na Puerta del Sol, je konzumace dvanácti hrozinek, jedné za každý úder zvonu o půlnoci. Tato tradice symbolizuje přání štěstí pro každý měsíc v nadcházejícím roce.

Atmosféra a aktivity

Na Puerta del Sol panuje o Silvestru elektrizující atmosféra. Lidé jsou oblečeni v pestrých kostýmech, nosí strašidelné masky a tančí na hudbu kapel a DJů, kteří hrají na náměstí. Všude kolem jsou stánky s jídlem, nápoji a suvenýry.

Tipy na ubytování a restaurace

Pokud plánujete oslavit Nový rok na Puerta del Sol, doporučujeme rezervovat si ubytování s dostatečným předstihem. Některé oblíbené hotely v okolí jsou Hotel Europa a Petit Palace Puerta del Sol. Co se týče stravování, nedaleko náměstí najdete kavárny a restaurace jako je El Corte Inglés Gourmet Experience nebo Museo del Jamón.

Pláže Tenerife

Tenerife, největší z Kanárských ostrovů, je oblíbenou destinací pro oslavu Nového roku. S jeho teplým klimatem a krásnými plážemi je ideálním místem pro ty, kdo chtějí uniknout chladnějšímu počasí v zimě.

Na plážích Tenerife panuje uvolněná atmosféra. Můžete si užít ohňostroje nad oceánem, tančit na písku a vychutnat si koktejly v plážových barech.

Na Tenerife je oblíbeným pokrmem k oslavě Nového roku „Cochino Asado“ (pečené vepřové) a k pití se často podává místní víno nebo Sangria.

Ubytování na Tenerife je různorodé, od luxusních resortů po cenově dostupné hotely. Doporučujeme rezervovat si s předstihem. Některé možnosti jsou Hard Rock Hotel Tenerife nebo Iberostar Selection Sábila. Kvalitní restaurace, kde si můžete vychutnat místní kuchyni, zahrnují El Cine a La Hierbita.

Další populární místa pro oslavu Nového roku ve Španělsku

Barcelona

V Barceloně se oslavy koncentrují kolem Plaça de Catalunya. Zde můžete zažít ohromující ohňostroje, hudební vystoupení a ochutnat tradiční Cava, španělské šumivé víno.

Valencia

Valencia je známá svou unikátní oslavou Las Fallas, ale také oslavuje Nový rok v velkém stylu. Na Plaza del Ayuntamiento se koná velká párty s živou hudbou a ohňostroji.

Seville

Plaza Nueva v Seville je dalším skvělým místem pro oslavu Nového roku. Lidé zde nosí tradiční andaluské kroje a užívají si flamenco tance.

Regionální tradice

Na Kanárských ostrovech je populární skákání přes vlny o půlnoci, což prý přináší štěstí. Na severu Španělska, v Galicii, lidé často konzumují mořské plody jako součást oslav.

Oslava Nového roku ve Španělsku nabízí mnoho možností, od tradičních oslav na Puerta del Sol v Madridu po relaxaci na plážích Tenerife. S plánováním a trochou dobrodružného ducha může být vaše oslava Nového roku ve Španělsku nezapomenutelným zážitkem.