Hurghada hotel

Útěk před zimou do Hurghady: Potápění a relaxace na egyptském pobřeží

Pokud hledáte ideální destinaci pro útěk před zimou, připravte se na cestu do Hurghady, jasně zářící perly na egyptském pobřeží Rudého moře. Tento turistický ráj nabízí ideální kombinaci slunečného počasí, krásných pláží a úchvatných potápěčských lokalit.

Hurghada – krátký přehled

Hurghada, kdysi malá rybářská vesnice, se rychle rozrostla v jednu z nejoblíbenějších turistických destinací Egypta. Leží na východním pobřeží země a těší se z více než 40 kilometrů nádherných písečných pláží.

Klima a počasí v Hurghadě

Hurghada má během zimy příjemně teplé počasí, s průměrnými teplotami kolem 20-25 °C. Slunce svítí většinu dní, což z ní dělá skvělé místo pro zimní útěk. Nejlepší čas na návštěvu Hurghady je od listopadu do dubna, kdy jsou teploty nejpříjemnější a moře je stále dostatečně teplé pro koupání.

Potápění v Hurghady

Hurghada je považována za jeden z nejlepších potápěčských destinací na světě. Pod hladinou Rudého moře najdete fascinující podmořský svět plný barevných korálů a exotických druhů mořských živočichů. Bez ohledu na to, zda jste začátečník nebo zkušený potápěč, najdete v Hurghadě řadu lokalit a škol, které uspokojí vaše potápěčské ambice.

Relaxace na pláži

Hurghadské pláže jsou proslulé svým jemným zlatavým pískem a krystalicky čistou vodou. Mnoho pláží patří k resortům, ale najdete zde i veřejné pláže. Některé z nejlepších pláží v Hurghadě zahrnují Old Vic, nejstarší veřejnou pláž v Hurghadě, a Sahl Hasheesh, luxusní resortovou oblast s některými z nejkrásnějších pláží v regionu.

Luxusní resorty a ubytování

Hurghada je domovem mnoha luxusních resortů, které nabízejí vše od spa a wellness center po golfové hřiště a soukromé pláže. Některé z nejlepších resortů zahrnují Oberoi Sahl Hasheesh, Baron Palace Sahl Hasheesh a Steigenberger ALDAU Beach Hotel.

Aktivity mimo pláže a potápění

Kromě potápění a opalování na pláži nabízí Hurghada řadu dalších aktivit. Můžete se vydat na výlet do pouště na čtyřkolce nebo navštívit tradiční trhy a prozkoumat místní kulturu a řemesla. Pro milovníky historie jsou v blízkosti Hurghady i některé fascinující historické lokality, jako jsou starobylé chrámy v Luxoru.

Jídlo a pití

Egypťané milují jídlo, a jejich kuchyně je plná chutí a aromat. V Hurghadě najdete širokou škálu restaurací, které nabízejí jak tradiční egyptské speciality, tak mezinárodní kuchyně. Nezapomeňte vyzkoušet tradiční egyptské jídlo jako ful medames (vařené fazole) nebo koshari, sýr haloumi nebo výborné egyptské sladkosti.

Praktické informace a tipy

Hurghada je snadno dostupná díky mezinárodnímu letišti a dobře vybudované infrastruktuře pro turisty. Pokud plánujete cestovat mimo resorty, doporučujeme využít místní taxislužby nebo pronajmout auto. Jako vždy, mějte na paměti bezpečnostní opatření a respektujte místní zvyky a kulturu.

Hurghada je ideální destinace pro útěk před zimou. Nabízí perfektní mix sluníčka, moře a dobrodružství. Ať už hledáte relaxaci na pláži, úchvatné potápění, nebo jen chcete prozkoumat egyptskou kulturu a kuchyni, Hurghada vám to nabízí vše.