Egypt Sahara

Zážitky v poušti: Safari a jízda na velbloudech v egyptské Saharě

Když se řekne Egypt, pravděpodobně se vám vybaví pyramidy, sfinga, Nil a možná i některá z těch úchvatných pláží na Rudém moři. Ale Egypt je také domovem jedné z největších pouští na světě – Sahary. Neuvěřitelné zážitky, které tato poušť nabízí, jsou nezapomenutelné. Dnes se podíváme na některé z nich – safari a jízdu na velbloudech.

Sahara

Sahara je největší horká poušť na světě a pokrývá většinu severní Afriky, včetně velké části Egypta. Je to domov pro některé z nejnádhernějších a nejdivočejších krajinných scenérií na planetě, včetně písečných dun, skalnatých útesů a oáz.

Safari v poušti

Jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak prozkoumat Saharu, je safari v poušti. Existuje mnoho různých druhů safari, ale všechny vám umožní prohlédnout si a pochopit krásu a divokost pouště.

Nejčastějším druhem safari je jízda na džípu. Tyto výlety zahrnují jízdu přes duny, navštívení oáz, prohlídku skalních útesů a dokonce i návštěvu beduínských vesnic, kde se můžete seznámit s místní kulturou a způsobem života. Cena za safari na džípu se obvykle pohybuje okolo 50 – 100 USD na osobu a zahrnuje dopravu, průvodce a občas i občerstvení.

Další formou safari je jízda na čtyřkolce. Tyto výlety jsou více dobrodružné a nabízejí větší adrenalin, protože můžete řídit svou vlastní čtyřkolku přes písečné duny. Ceny za jízdu na čtyřkolce se obecně pohybují okolo 30 – 70 USD na osobu.

Jízda na velbloudech

Jízda na velbloudech je další způsob, jak prozkoumat Saharu. Je to jedinečná zkušenost, která vám umožní cítit se jako beduíni putující pouští. Můžete si vybrat mezi kratšími výlety trvajícími několik hodin nebo delšími výpravami, které trvají několik dní a zahrnují nocování v poušti pod hvězdami.

Jízda na velbloudech je zážitek, který si nesmíte nechat ujít. Cítíte se jako v jiném světě, když se vydáte do nekonečných dun pouště a necháte se unášet klidem a tichem Sahary. Ceny za jízdu na velbloudu se pohybují mezi 10 a 50 USD na osobu, v závislosti na délce a typu výletu.

Bezpečnost

I když jsou safari v poušti a jízda na velbloudech obecně bezpečné zážitky, je důležité se připravit a dodržovat bezpečnostní pokyny. Nezapomeňte si vzít dostatek vody, opalovací krém a klobouk na ochranu před sluncem. Pokud se vydáváte na delší výpravu, ujistěte se, že máte vše potřebné pro přežití v poušti.

Safari v poušti a jízda na velbloudech v egyptské Saharě jsou nezapomenutelné zážitky. Nabízejí jedinečnou příležitost prozkoumat nádhernou krajinu Sahary, seznámit se s místní kulturou a prožít dobrodružství, které si budete pamatovat celý život. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro safari na džípu, čtyřkolce nebo jízdu na velbloudu, jste si jistí, že vám Egypt a jeho poušť poskytnou zážitky, na které nikdy nezapomenete.