Portugalské moře

Přírodní krásy Portugalska: Část 2

V naší předchozí části jsme prozkoumali národní parky a nádherné pláže Portugalska. Ale je tu mnohem více, co tato země nabízí milovníkům přírody. Pojďme se ponořit do dalších přírodních krás, které Portugalsko nabízí.

Turistické trasy a aktivity na čerstvém vzduchu

Portugalsko je rájem pro turisty. Jednou z nejoblíbenějších tras je Camino Português, který je součástí větší sítě poutnických cest vedoucích do Santiago de Compostela ve Španělsku. Cesta nabízí poutníkům možnost prozkoumat různé regiony Portugalska a vychutnat si krásu přírody, zatímco se zaměřují na svůj duchovní růst.

Rota Vicentina je další vynikající turistická trasa, která vede přes oblast Alentejo až do regionu Algarve. Tato cesta je známá svými krásnými pobřežními výhledy a nádhernými krajinami.

Pro ty, kdo hledají další venkovní aktivity, Portugalsko nabízí vše od jízdy na kole a horolezectví až po kajakování a windsurfing. Mnoho těchto aktivit můžete najít v národních parcích a pobřežních oblastech, o kterých jsme hovořili v první části tohoto článku.

Důležitá přírodní místa a divoká zvířata

Portugalsko je také domovem některých jedinečných přírodních oblastí. Jedním z nich jsou duny Berlengas, malý souostroví nedaleko pobřeží, které je domovem pro několik druhů ptáků. Oblast je chráněná a je přístupná pouze lodí.

Serra da Estrela, nejvyšší horské pohoří v Portugalsku, je také domovem pro některé z nejvíce úchvatné skalní formace v zemi. Oblast je ideální pro turistiku, lyžování v zimě, nebo pro jednoduché obdivování krásy přírody.

Pokud jde o divoká zvířata, Portugalsko nabízí mnoho příležitostí k jejich pozorování. V národním parku Peneda-Gerês můžete spatřit vzácné druhy jako jsou vlci iberské, divoké koně nebo rys iberský. Na Azorách a Madeiře můžete sledovat delfíny a velryby.

Jak jsme viděli v těchto dvou článcích, Portugalsko je země plná přírodních krás. Bez ohledu na to, zda máte rádi pláže, hory, lesy nebo divoká zvířata, najdete zde něco, co vás uchvátí. Takže ať už jste dobrodružný turista, milovník přírody nebo prostě někdo, kdo hledá klid a ticho, Portugalsko má pro vás mnoho co nabídnout.