Itálie umění

10 nejlepších muzeí v Itálii, které byste neměli přehlédnout

Itálie je zemí bohatou na historii, kulturu a umění. A neexistuje lepší způsob, jak prozkoumat toto bohatství, než navštívit některá z mnoha italských muzeí. Následuje přehled 10 nejlepších muzeí v Itálii, které byste neměli přehlédnout.

1. Uffizi Gallery, Florencie: Uffizi je jedním z nejstarších a nejznámějších muzeí světa. Jeho kolekce sahá od starověkého Řecka a Říma až po italskou renesanci a baroko. Vystavena jsou zde díla umělců jako Botticelli, Michelangelo a Leonardo da Vinci. Botticelliho ‚Zrození Venuše‘ a ‚Primavera‘ jsou mezi nejuznávanějšími díly galerie.

2. Vatikánské muzea, Vatikán: Vatikánské muzea hostí širokou škálu děl, od egyptských pohřebních soch po renesanční malby. Jednou z hlavních atrakcí je Sixtinská kaple s Michelangelovými slavnými freskami, včetně jeho ‚Posledního soudu‘.

3. Muzeum Egizio, Turín: Muzeum Egizio je jedním z nejvýznamnějších muzeí egyptologie na světě. Hostí tisíce artefaktů, včetně papyrů, soch, sarkofágů a dokonce i vycpaných zvířat.

4. Národní archeologické muzeum, Neapol: Toto muzeum je domovem jedné z nejrozsáhlejších sbírek antického umění, včetně nádherných mozaik a soch nalezených v Pompejích a Herculaneu.

5. Galleria Borghese, Řím: Galleria Borghese je jedním z nejlepších muzeí v Římě, nabízející výjimečnou sbírku děl Caravaggia, Berniniho a Raffaela v nádherném prostředí barokního paláce.

6. Muzeum Brera, Milán: Muzeum Brera je jedním z nejdůležitějších muzeí italského umění, které představuje obrazy od Tiziana, Caravaggia a Raffaela. Mezi nejznámější díla patří Mantegnův „Mrtvý Kristus“ a Caravaggiový „Nanebevzetí Panny Marie“.

7. Museo del Novecento, Milán: Toto muzeum představuje umění 20. století a hostí mnoho důležitých děl od Modiglianiho, Kandinského a Picassa. Jeho kolekce zahrnuje více než 4000 děl, která pokrývají hlavní umělecké hnutí 20. století.

8. Muzeum Capodimonte, Neapol: Muzeum Capodimonte je jedním z největších v Itálii a hostí množství děl od renesančních a barokních umělců, včetně Tiziana, Caravaggia a El Greca. Mezi nejvýznamnější díla patří Caravaggiovy obrazy a soubor děl Tiziana.

9. Muzeum Leonardo da Vinci, Florencie: Muzeum je věnováno genialitě Leonarda da Vinci a představuje repliky jeho vynálezů a kreseb. Mezi vystavenými objekty jsou i da Vinciho skici létajících strojů a vojenských vynálezů.

10. Peggy Guggenheim Collection, Benátky: Tato sbírka moderního umění zahrnuje díla umělců jako Jackson Pollock, Salvador Dalí a Marc Rothko. Muzeum je situováno v paláci na Canal Grande a jeho exponáty zahrnují jak evropské, tak americké umění 20. století.

Tato desítka muzeí je skvělým výchozím bodem pro jakéhokoli návštěvníka Itálie, který chce prozkoumat bohatství italského umění a kultury. Nezapomeňte je navštívit při své cestě do Itálie!