Chorvatsko Dubrovnik

Historické perly Chorvatska: Záhřeb, Dubrovník, Split a další

Chorvatsko je země bohatá na historii a kulturu, což se nejlépe odráží v jeho impozantních městech a městských památkách. Od starobylého Dubrovníku přes rušný Záhřeb až po historický Split, tato země je plná historických pokladů.

Záhřeb

Hlavní město Chorvatska, Záhřeb, je plné historie. Ve středu města se nachází Horní město (Gornji grad), nejstarší část Záhřebu, kde se můžete procházet po starých uličkách, obdivovat barokní domy a navštívit Katedrálu sv. Štěpána, jednu z nejkrásnějších gotických katedrál v Evropě. Nezapomeňte také navštívit Muzeum rozbitých vztahů, jedinečné muzeum s exponáty z celého světa, které vyprávějí příběhy o ztracené lásce.

Dubrovník

Dubrovník, známý také jako „perla Jadranu“, je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších měst v Chorvatsku. Jeho historické staré město je na seznamu světového dědictví UNESCO a je domovem mnoha významných památek, včetně impozantních městských hradeb, krásného Františkánského kláštera a Rectorského paláce. Procházka po městských hradbách vám poskytne úžasný výhled na staré město a Jaderské moře.

Split

Split je další chorvatské město, které stojí za návštěvu. Jeho staré město je postaveno kolem impozantního Diokleciánova paláce, římského císařského paláce postaveného v 4. století. Můžete se procházet po starých uličkách, navštívit různé muzea a galerie nebo si jen užívat atmosféru tohoto živého města s mnoha kavárnami a restauracemi.

Pula

Pula, město na poloostrově Istrie, je známá svým římským amfiteátrem, jedním z nejlépe zachovaných na světě. Můžete se procházet po jeho impozantních tribunách a obdivovat výhled na město a moře.

Trogir

Trogir je další historické město na pobřeží Chorvatska. Jeho staré město je také na seznamu světového dědictví UNESCO a je plné krásných románských a renesančních budov.

Chorvatsko má mnoho dalších historických měst a památek, které stojí za návštěvu. Bez ohledu na to, jakou část země navštívíte, najdete zde něco, co vás ohromí svou historií a krásou.